Zlín - Vsetín 3:5. Divoká první třetina, rozhodl Klhůfek. Hosté znovu vedou

Autor: iSport.cz, ČTK
5
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Vsetína odčinili ve třetím utkání finále play off první ligy předchozí domácí porážku, vyhráli na ledě Zlína 5:3 a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujali vedení 2:1. Vítězný gól vstřelil Pavel Klhůfek, jenž ve 35. minutě zvyšoval na 4:2, vedle toho si připsal i dvě asistence. Dvakrát se před 7000 diváky ve vyprodaném hledišti prosadil v dresu hostů další útočník Ondřej Machala. Čtvrtý duel je na programu v neděli opět ve Zlíně a začne stejně jako v sobotu v 17:30.

Vsetín vstoupil do utkání na jedničku. Už ve třetí minutě se neukvapil se zakončením z dobré pozice Machala, objel gólmana Hufa a zasunul snadno kotouč za brankovou čáru. Odpovědět mohl Kindl, i když se mu to nepodařilo, Berani se dočkali brzy vyrovnání. V osmé minutě pykal na trestné lavici Jenáček, Staněk zahákoval unikajícího Šlahaře a sudí nařídili trestné střílení. Šlahař ho zakončil střelou až těsně před gólmanem Žukovem a trefil se dokonale pod horní tyčku.

Přesně o dvě minuty později ale měli Vsetínští vedení zpátky na své straně - dobrou pozici mezi kruhy využil naplno Kratochvil. V 15. minutě hosté odskočili do dvoubrankového vedení, když se díky dobré práci na brankovišti prosadil podruhé v dnešním souboji Machala. Po chvilce nevyužil Vsetín přesilovku a v 18. minutě oživil naděje Beranů Süss, když snížil povedenou ranou z otočky.

Série vyloučení na obou stranách v první polovině druhého dějství změnu skóre nepřinesla, ale ve 35. minutě hráli Vsetínští v signalizované výhodě a Klhůfek skvělou tečí uklidnil hosty gólem na 4:2. Zlín dohrával třetinu v přesilovce, na kontakt se však dostal až ve 45. minutě zásluhou Gaga.

Další snaha domácích ale přišla vniveč. V samém závěru sáhli k oddechovému času i odvolání gólmana Hufa, tento risk jim ale nevyšel. Místo vyrovnání dovezl kotouč do prázdné branky Rob a definitivně rozhodl o druhém bodu v sérii pro Vsetín.

Domácí: 07:57. Šlahař, 17:46. Süss, 44:26. Gago

Hosté: 02:36. Machala, 09:57. Kratochvil, 14:07. Machala, 34:25. Klhůfek, 59:26. Rob

Domácí: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Salmio, Holík, Paukku – Šlahař, Kindl, Süss – M. Lang, Gago, Novák – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler.

Hosté: Žukov (Romančík) – Smetana, Š. Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob – Hořanský, Kratochvil, Hrňa – Holec, Matějček, Š. Bláha – Machala, Bērziņš, Zabusovs.