Tipos extraliga: Nitra v druhom zápase semifinále deklasovala Michalovce

HK Dukla Michalovce - HK Nitra: ONLINE prenos zo semifinále play-off Tipos extraligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|4. apr 2024 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z druhého zápasu semifinále play-off Tipos extraligy: HK Dukla Michalovce - HK Nitra.

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Michalovce a HK Nitra dnes hrali druhý zápas semifinále play-off Tipos extraligy.

Séria sa hrá na štyri víťazné zápasy a zatiaľ majú bližšie k postupu do finále hráči spod Zobora, ktorí v prvom súboji na Zemplíne vyhrali 3:2 a v druhom vysoko 8:2.

Kde sledovať Tipos extraligu v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HK Dukla Michalovce - HK Nitra dnes LIVE (hokej, semifinále play-off, 2. zápas, Tipos extraliga, štvrtok, NAŽIVO)

Tipos Extraliga play-off Semifinále 2023/2024
04.04.2024 o 18:00
2. kolo
Michalovce
2:8
(0:5, 1:1, 1:2)
60' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 25. Daugaviņš (Newton), 44. Vašaš (Buc) – 2. Hrnka (Gill, Buček), 7. Buček (Gill, Bajtek), 12. Gajdoš (Bubela), 13. Čederle (Cotton, Bubela), 16. Newell (Gill, Mezei), 39. Bača (Buček, Kousa), 43. Hrnka (Jackson), 51. Lacka (Gajdoš, Okoličány). Rozhodca: Snášel, Štefik – Bogdaň, Šoltés – Lauff. Diváci: 2 902.
Prenos
Z tohto zápasu to bolo všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Štatistiky:

Strely na bránku: 34:27
Zákroky brankárov: 4/15:32
Vylúčenia: 14:11
Nitra v priam šialenej konfrontácii vyhrala v Michalovciach 8:2, celý priebeh stretnutia sprevádzali nekončiace vylúčenia. Symbolicky sa ani posledné sekundy duelu nehrali v plnom počte hráčov na ľadovej ploche. Po dvoch zápasoch série viedli „corgoni" 2:0 na víťazstvá.
60:00
Zápas sa skončil.
58:54
Nitrania na záver získali ďalšiu presilovku, Samuela Bučeka nedovolene bránil Max Newton. Dve minúty vyfasoval za hrubosť.
58:12
Cibákova rana od modrej čiary bola ešte tečovaná, puk skončil za Aittokalliovou bránkou.
57:35
Ani jedno z mužstiev sa už niekoľko desiatok sekúnd nedokázalo usadiť v ofenzíve, puk iba manévroval zo strany na stranu.
54:41
importantNitrania mali na dosah deviaty gól, v tutovke ale iba opečiatkovali bránkovú konštrukciu. Puk sa do nej prudko odrazil po zákroku Glosára.
54:30
V oslabení unikla trojica Michalovčanov, presný zásah z toho nebol. Nezvolili ideálne riešenie.
54:07
Skórovať mohol Newell, z dobrej pozície ale neuspel. Na ľad sa už vrátil Bodák.
53:47
Takmer minútovú kombináciu Nitry ukončil strelou z prvej Cotton, vychytal ho Glosár.
52:51
Vylúčení nebolo dosť, Samuel Solenský doplnil Martina Bodáka na trestnej lavici. Aj on bol potrestaný za krosček, ďalšie dve minúty.
52:26
Vo vlastnom oslabení unikli domáci, z ľavého krídla zakončil Vašaš. Aittokallio puk chytil.
52:02
Rozhodcovia avizovali vylúčenie na strane domácich, hra sa však zhruba minútu. Nitrania si iba vymieňali puk po celej dĺžke a šírke ľadovej plochy. Dvojminútový trest za krosček napokon obdržal Martin Bodák.
50:12
goal2:8 – Nitra dala gól! Hostia prišli o puk, prakticky ihneď ho ale získali naspäť. Chybu v rozohrávke potrestal nechytateľnou strelou JAKUB LACKA, Vladimíra Glosára prepálil z otočky.

Asistencia: František Gajdoš, Dávid Okoličány
49:31
Glosár zneškodnil Gajdoša, pokračujúci nitriansky útok už výraznejšie nebezpečnú ranu nepriniesol.
48:39
Bubela vyhral súboj o puk v neutrálnej zóne a prihral Jacksonovi, ten ale na hrací nástroj nedosiahol, pas bol pridlhý. Rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie.
48:03
Z otočky prudko vystrelil Solenský, hradbu tiel medzi kruhmi ale neprepálil. Puk sa potom dostal von z nitrianskej obrannej tretiny.
47:41
Hrnka sa pokúsil o hetrikový gól, proti bol ale pozorný Glosár. Strelu vytesnil do rohu.
45:53
Bubela mohol prihrať Bučekovi, zvolil však individuálne riešenie situácie. Neuspel.
45:27
Rana od modrej čiary bola zablokovaná, prvá formácia Nitry sa s úspechom nestretla.
45:16
Michalovčania odohrali puk na zakázané uvoľnenie.
44:51
importantBača a Čederle sa takmer postarali o ôsmy nitriansky gól, no Glosár zvládol zachytiť aj dorážku.
44:18
Hru prerušilo ofsajdové postavenie Nitranov.
43:50
Puliš sa vrátil do hry a okamžite sa zapojil do ofenzívy, činil sa však pozorný Aittokallio.
43:11
goal2:7 – Michalovce dali gól v oslabení! Sami Aittokallio ostal prekvapený, nečakaná strela z otočky z pravej strany prešla cez jeho bližšiu žrď až do siete. Skóroval FILIP VAŠAŠ.

Asistencia: Dávid Buc
42:48
goal1:7 – Nitra dala gól v presilovej hre! TOMÁŠ HRNKA využil rýchly protiútok, ten vznikol pre spackané michalovské striedanie. Vladimíra Glosára prestrelil nekompromisnou ranou švihom z pravej strany.

Asistencia: Robby Jackson
41:55
Prácu vo vlastnom oslabení mal aj Aittokallio, čelil lišiackej prihrávke Buca.
41:36
Cotton po prihrávke Bučeka vystrelil od pravého mantinelu, činiť sa musel Glosár.
40:40
Nitrania sa po skončení trestu dostali na ľad všetci piati, ich presilová hra sa tak z pôvodných piatich minút skrátila na tri.
40:01
Tretia tretina sa začala.
Tretia tretina sa mala začať najskôr o 20:05.
Nitra viedla po 40 minútach hry v Michalovciach 6:1, domáce mužstvo sprevádzali vylúčenia aj v druhej časti hry. Nevyhli sa im ani hostia, východniari kvôli trestom prišli do konca zápasu o ďalších dvoch hráčov. Presilovka Nitranov sa preniesla aj na začiatok nasledujúcej tretej tretiny.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:41
Sami Aittokallio musel niekoľkokrát zasahovať, dokázal však uspieť.
38:39
Alex Cotton poslal puk ďaleko preč, následne ho dohral Marek Valach. Rozhodcovia vylúčili domáceho útočníka za hrubosť na päť minút plus do konca zápasu, jeho trest si odišiel odpykať Radovan Puliš. Potrestaný bol aj brankár Nitry Sami Aittokallio. Jeho dvojminútový trest za hrubosť si odišiel odpykať Tomáš Pobežal.
38:28
goal1:6 – Nitra dala gól! Akcia, ktorú pôvodne začal Samuel Buček, pokračovala prihrávkou na modrú čiaru. Po odraze od mantinelu vymyslel silnú ranu MATEJ BAČA, cez hradbu tiel prešiel puk až do siete. Presný zásah prežil aj kontrolu videozáznamu.

Asistencia: Samuel Buček, Mikko Kousa
38:07
O puk na útočnej modrej čiare prišiel Cibák, do útoku sa vydal Buček. Šikovnú akciu ťahal niekoľko sekúnd, napokon musel prihrávať.
37:03
Daugaviņš vystrelil po prihrávke Newtona, bližšiu tyč si pokryl Aittokallio.
36:21
Zemplínčania sa ocitli v ofenzívnom pásme, zvýšená aktivita ale viac streleckých pokusov nepriniesla a čoskoro prišla aj strata puku.
34:26
Glosár sa musel dvakrát za sebou činiť, úspešnými zákrokmi si však aspoň trochu dokázal zvýšiť sebavedomie.
33:55
Do hry sa po predchádzajúcom krvavom zranení vrátil Marko Stacha, nastúpil s iným číslom dresu. Číslo 16 vystriedalo číslo 38.
33:51
Nadmerný hnev Michalovčanov bol zbytočný, skutočne sa nachádzali v ofsajdovom postavení.
33:15
Nitrania sa oslobodili iba zakázaným uvoľnením, ihneď po vhadzovaní odohrali puk na ďalšie.
32:36
Pozornosť Samiho Aittokallia otestoval dravý Adam Varga, po otočke vypálil spomedzi kruhov. Nitriansky strážca žrdí ostal koncentrovaný a pokus vytesnil.
32:13
importantPo návrate z trestnej lavice sa do šance dostal Josh Wilkins, zoči voči nitrianskemu brankárovi zvolil bekhendové zakončenie. Priestor troch žrdí netrafil.
31:09
Ďalšie vzájomné vylúčenie, krosčekom sa previnili Jakub Cibák a Tomáš Hrnka. Obaja obdržali dvojminútový osobný trest.
30:42
Cez všetky čiary až za bránku Samiho Aittokallia vyhodil puk brániaci Michal Kabáč.
30:24
Jemne tečovaná rana Nitry od modrej čiary bola napokon nepresná, puk skončil v rohu klziska.
29:55
Nitrania sa už zhromaždili na ľade v plnom počte, z pôvodnej päťminútovej presilovky im ostali ešte zhruba dve minúty.
28:59
Umná kombinácia domácich mohla priniesť zaujímavú šancu, dobrým bránením sa ale prezentoval navrátilec z trestnej lavice Hrnka.
27:39
Na trestnú lavicu sa vydal aj Dávid Okoličány, z nitrianskej presilovky tak v úvode veľa nebolo. Previnil sa nedovoleným bránením, posedieť si pôvodne musel dve minúty.
26:49
Nitrania si vybojovali ďalšiu päťminútovú presilovku, na päť minút plus do konca zápasu bol vylúčený Sena Acolatse, rozhodcovia jeho zákrok posúdili ako nedovolené napadnutie hlavy alebo krku. Prevaha „corgoňov" bola skrátená, za nešportové správanie sa bol na dve minúty vylúčený aj Tomáš Hrnka. Domáci trest si odišiel odpykať Josh Wilkins.
26:49
Acolatse nepríjemne atakoval Stachu, následne prišla menšia potýčka s Hrnkom. Rozhodcovia sa aj napriek možnosti najskôr rozhodli nevylučovať, už však odišli k videozáznamu.
25:50
S nepresnosťou sa stretol Valach, jeho pokus bol zrejme aj zablokovaný.
24:24
goal1:5 – Michalovce dali gól v presilovej hre! KASPARS DAUGAVIŅŠ sa na to už nemohol pozerať a namiesto skvelých prihrávok, ktoré doposiaľ rozdával, sa rozhodol vypáliť. Sami Aittokallio bol bez šance.

Asistencia: Max Newton
23:38
Domáci sa dostali do niekoľkých výborných streleckých pozícií, s úspechom sa ale stále nestretli. Buď boli nepresní, alebo ich zlikvidoval Aittokallio.
22:54
Sami Aittokallio bol taktiež vylúčený na dve minúty, rozhodcovia posúdili jeho úspešný zákrok ako úmyselné posunutie bránky, potrestaný bol za zdržiavanie hry. Jeho trest si odišiel odpykať Tomáš Hrnka.
22:23
Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou bol vylúčený Marko Stacha, Michalovčania si na moment vybojovali prevahu o dvoch hráčov. Nitriansky obranca bol taktiež potrestaný dvoma minútami.
21:18
Nevyšlo to ani Newtonovi.
21:03
Daugaviņš dobre prihral Bucovi, toho zneškodnil pozorný Aittokallio.
20:53
Róbert Bačo sa postaral o mimoriadne zbytočné vylúčenie, previnil sa napadnutím. Obdržal dvojminútový trest.
20:44
Glosár zapísal úspešný zákrok, čelil streleckému pokusu od modrej čiary.
20:01
Druhá tretina sa začala.
Druhá tretina sa mala začať najskôr o 19:05, kvôli skoršej pauze ihneď po skončení prvej tretiny.
Prvá časť hry by zrejme aj vzhľadom na výsledok výraznejší komentár nepotrebovala, Nitra po nej viedla nad domácimi Michalovcami 5:0.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:49
Bodákov pokus od modrej čiary bol tečovaný, cez hradbu tiel medzi kruhmi už puk neprešiel.
18:44
V nitrianskom obrannom rohu klziska prebehlo niekoľko súbojov o puk, ten napokon ukoristili Michalovčania. Boli však vytlačení za vlastnú bránku.
17:35
Rozhodcovia zrejme domácich mierne ušetrili, tí totiž jasne nedovolene atakovali Tomáša Pobežala.
16:49
Michalovčania sa po skončení presilovej hry hostí ihneď pustili vpred, zakončenie ale nevymysleli.
15:17
goal0:5 – Nitra dala gól v presilovej hre o dvoch hráčov! Hostia po pauze pokračovali v nastolenom trende a opäť skórovali, druhý presný zásah Vladimír Glosár inkasoval od PATRICKA NEWELLA.

Asistencia: Sahir Gill, Branislav Mezei
14:39
Opäť sa začalo hrať.
14:39
Problémy ešte pokračovali, nesúhlasili časové údaje na kocke nad ľadom.
14:39
Po zhruba pätnásťminútovej prestávke sa aktéri vrátili na ľad.
14:39
Hra bola prerušená pre problémy s ľadovou plochou, pokračovanie bolo na pláne po uplynutí prvej prestávky. Záverečná päťminútovka prvej tretiny sa mala dohrať spolu s druhou tretinou.
14:35
Len slovom fantastická sa dala opísať presilovková kombinácia Nitry, priniesla hneď niekoľko zakončení. Skvelú strelu potom vytesnil pozorný Glosár.
13:21
Za hrubosť bol na dve minúty vylúčený Sena Acolatse, hostia sa dostali do dvojminútovej presilovej hry vo formáte piatich proti trom.
13:19
Nitra sa opäť položila do hlbokej kombinácie, najlepšou pozíciou disponoval Samuel Buček. Jeho prudkú strelu zlikvidoval Vladimír Glosár.
12:39
importantAittokallio čelil veľkej šanci Kabáča, domáci útočník zo štvrtej formácie ho ale prekonať nedokázal.
12:23
goal0:4 – Nitra dala gól v presilovej hre! Demolácia východniarov pokračovala aj po zmene brankárov, „corgoni" skórovali už štvrtýkrát. V skrumáži pred bránkou sa najlepšie zorientoval dôrazný SEBASTIÁN ČEDERLE a puk pretlačil do siete.

Asistencia: Alex Cotton, Miloš Bubela
11:32
changePre Stanislava Škorvánka bol tretí gól poslednou kvapkou, nahradil ho Vladimír Glosár.
11:32
goal0:3 – Nitra dala gól! Rýchly protiútok hostí priniesol tretí presný zásah, Michalovčania padli na kolená. Individuálne sa predviedol obranca FRANTIŠEK GAJDOŠ.

Asistencia: Miloš Bubela
10:57
importantMichalovčania sa v presilovke pustili do hostí „všetkými desiatimi", Nitru najskôr zachránil obetavý Marko Stacha. Druhú stopku vystavil famóznym zákrokom brankár Stanislav Škorvánek.
09:44
Ďalší dvojminútový trest v hre dostal od rozhodcov Mikko Kousa, previnil sa podrazením.
09:25
Hromadná šarvátka priniesla ďalšie vylúčenia, rozdielový trest obdržali hostia. Za hrubosť boli potrestaní domáci Filip Vašaš a Michal Kabáč a hosťujúci Alex Cotton a Filip Bajtek. Druhý menovaný obdržal dvojitý trest, odpykať si ho išiel aj Róbert Bačo.
08:50
Hrnka to po úspešnom vhadzovaní skúšal priamo na bránku, s úspechom sa však nestretol.
08:32
Rozhodcovia si boli preveriť situáciu, videozáznam im ukázal vyšší trest. Mitchell Heard v stretnutí dohral, bol vylúčený na päť minút a do konca zápasu, to všetko za seknutie. Zároveň obdržal bonusový dvojminútový trest za nešportové správanie sa. Nitra získala sedemminútovú presilovú hru a trest si odišiel odpykať Adam Varga.
07:55
Aittokallio v poslednej chvíli upratal puk preč, zakončovať sa už chystal Wilkins.
06:47
goal0:2 – Nitra dala gól! Z ničoho nič skóroval SAMUEL BUČEK, využil chvíľkovú nepozornosť obrancu Martina Bodáka. Mieril na bližšiu žrď, umiestnenie strely podľa všetkého neočakával ani brankár Stanislav Škorvánek.

Asistencia: Sahir Gill, Filip Bajtek
06:15
Pobežal ohrozil Škorvánka z rýchleho protiútoku, michalovský brankár jeho pokus zneškodnil.
05:57
Proti delovke od modrej čiary nemusel Sami Aittokallio zasahovať.
05:54
Nitriansky strážca žrdí si po minútovej odmlke poradil aj s pokusom Samuela Solenského.
04:50
Wilkins sa predral do zakončenia spoza hosťujúcej bránky, Aittokallio ale bez problémov uspel.
04:21
Hra bola prerušená, na ľadovej ploche sa ocitol hosťujúci obranca Mikko Kousa. Podľa všetkého sa nezranil, išlo len o nešťastný pád.
03:31
Daugaviņš neuspel pri napádaní Stachu, Nitrania veľmi rozumne odstavili domácich od puku a potom aj z celého útočného pásma.
02:02
Východniari to skúšali okamžitým útokom, pozitívna reakcia na otvárací gól ale napokon neprišla. Obrana Nitry domácich nepustila do zakončenia.
01:16
goal0:1 – Nitra dala gól v presilovej hre! Expresne rýchlo využili hostia početnú prevahu a skórovali, vykúzlili šikovnú akciu s kombináciou. Puk dobrými prihrávkami prepasírovali až do siete, radoval sa TOMÁŠ HRNKA.

Asistencia: Sahir Gill, Samuel Buček
01:05
Pomerne jednoduchým spôsobom prišli hostia k presilovej hre, faulovaný bol Sahir Gill. Hákovaním sa previnil Jakub Cibák, rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty.
00:27
Prvé ofenzívne vhadzovanie si vybojovali domáci Michalovčania, do akcie sa už vydala prvá formácia. Aittokallia najskôr preveril Vašaš.
00:01
Zápas sa začal.
Štartu stretnutia predchádzali nástup aktérov na ľadovú plochu a slovenská štátna hymna.

Videorozhodca: Rudolf Lauff
Úvodnú konfrontáciu semifinálovej série zvládli lepšie hostia z Nitry, v Michalovciach triumfovali výsledkom 3:2. Domáci pritom viedli, v základnej časti najnižšie umiestnený celok zo všetkých mužstiev v play-off ale opäť ukázal, že nie je len do počtu. Po vyradení majstrovského Popradu sa Nitrania dostali do veľmi výhodnej pozície, okrem skvelej obrany rozhodol najmä ich prvý útok. Víťazný gól zaznamenal Filip Bajtek.
Doposiaľ odohrané zápasy série:

3. apríl 2024 – 1. kolo semifinále play-off
HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:3
Góly a asistencie:
8. Solenský (Bodák, Suja), 54. Wilkins (Heard, Acolatse) – 17. Jackson (Vitaloš, Kousa), 29. Buček (Gill, Bajtek), 55. Bajtek (Gill, Buček)
Nitra sa aj napriek rovnakému zisku bodov ako Zvolen či Banská Bystrica musela uspokojiť s ôsmou priečkou po základnej časti, postup do štvrťfinále play-off si tak zverenci trénera Antonína Stavjaňu vybojovali v predkole proti Trenčínu. Dlhodobú časť sezóny sprevádzala najmä famózna ofenzíva, najlepšia v lige. Občasne to škrípalo v obrane, aj to bola jedna z príčin konečného umiestnenia. „Corgoni” sa spoliehali na Samuela Bučeka, ten nazbieral 57 kanadských bodov za 26 presných zásahov a 31 gólových prihrávok v 44 dueloch. Štvrťfinálovým súperom mužstva bol majstrovský Poprad, pomyselný outsider však uspel 4:2 na víťazné stretnutia.
Michalovce sa do vyraďovacej fázy napokon dostali z druhého miesta extraligovej tabuľky základnej časti, v závere dlhodobej časti sezóny stihli predčiť silnú Spišskú Novú Ves. 50 odohraných zápasov im stačilo na 167 strelených gólov, disponovali tak druhou najlepšou ofenzívou súťaže. Inkasovali 121 gólov, pýšiť sa mohli treťou najoptimálnejšie fungujúcou defenzívou. Kaspars Daugaviņš zaknihoval najviac bodov spomedzi všetkých hráčov mužstva, 48 štartov potreboval na 54 kanadských bodov za 11 gólov a 43 asistencií. Štvrťfinále zvládli východniari proti Zvolenu, triumfovali 4:1 na víťazné konfrontácie.
Vzájomné zápasy 2023/24:

24. september 2023 – 4. kolo základnej časti
HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp
17. Bajtek (Bubela, Buček), 56. Buček (Bajtek, Hrnka), 62. Gates (Green, Buček) – 31. Pearson (Acolatse, Paločko), 38. Bjalončík (Pearson)

31. október 2023 – 15. kolo základnej časti
HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:4
32. Pearson (Daugaviņš, Acolatse), 36. Kabáč – 30. Okoličány (Bajtek), 44. Harper (Buček, Gates), 57. Cotton (Slovák, Gill), 60. Gates (Gajdoš, Jackson)

10. december 2023 – 26. kolo základnej časti
HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 sn
2. Čederle (Vitaloš, Okoličány), 6. Gill (Fatul, Buček) – 2. Valach (Puliš, Heard), 40. Solenský (Acolatse), víťazný nájazd Solenský

14. február 2024 – 43. kolo základnej časti
HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 4:2
25. Santos (Drgoň, Daugaviņš), 38. Valach (Macejko, Newton), 54. Newton (Daugaviņš, Drgoň), 60. Newton – 27. Gill (Buček, Stacha), 34. Jackson (Newell, Gates)
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 2. kola semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Dukla Ingema Michalovce a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Nitra v druhom zápase semifinále deklasovala Michalovce