Panorama

Střešovice jsou v dalším superfinále a budou útočit na 18. titul

Florbalisté úřadujícího šampiona Tatranu Střešovice zdolali v pátém semifinále play-off superligy doma Chodov 8:5, ovládli sérii 4:1 na zápasy a budou v neděli 14. dubna od 17:30 útočit v pražské O2 areně na svůj 18. triumf. V superfinále jsou svěřenci trenéra Milana Fridricha potřetí za sebou a celkově ve 12. ročníku pošesté. Vicemistr Vítkovice vyhrály v Mladé Boleslavi 6:4 a ujaly se vedení 3:2 na zápasy. Rozhodnout mohou v pátek doma.

Marek Beneš (vlevo) se raduje z branky
zdroj: tatranflorbal.cz

Střešovice, které ovládly 17 z 29 dohraných ročníků nejvyšší soutěže, v superfinále uspěly v letech 2012, 2015 a loni. V roce 2014 i předloni se musely po jediném utkání, které od roku 2012 rozhoduje o titulu, spokojit se stříbrem. Výhru vítěze základní části, který v letošním play-off ztratil jediný zápas, zařídil pěti body za tři branky a dvě asistence Marek Beneš.

V čase 12:57 Tatran otevřel skóre díky střele Milana Meliše a 37 sekund před koncem úvodní části zvýšil po nabídce Marka Beneše Jonáš Kreysa. Mezi 31. a 33. minutou zdvojnásobil vedení domácích Marek Beneš. V závěru druhé části nejdříve zkorigoval skóre Tomáš Sýkora, ale za 28 sekund zareagoval Jakub Kolísko.

Sestřih utkání Střešovice – Chodov

Po 39 sekundách závěrečné části dovršil hattrick Marek Beneš, který suverénně vede produktivitu play-off s 30 body za 16 branek a 14 asistencí z devíti utkání. Chodov se nevzdal a po brance Mikuláše Komárka, úspěšném trestném střílení Toma Ondruška a gólu Martina Skřivánka snížil na 4:6. Za Tatran odpověděl Matěj Havlas, naději hostům ještě v 53. minutě v přesilové hře vykřesal opět kapitán Ondrušek, ale z penalty pečetil výhru Střešovic Matěj Čelakovský.

Vítkovice se dostaly v Mladé Boleslavi do vedení po 33 sekundách, kdy zužitkoval přihrávku Rostislava Gattnara Marek Matejčík. V 5. minutě se opět radovali hosté po brance Lukáše Fukaly a v čase 10:38 znovu, protože vyloučení Jiřího Besty potrestal Jan Šebesta. Ve 25. minutě přidal čtvrtý gól Martin Gattnar a reprezentačního gólmana Lukáše Bauera nahradil Tomáš Týc.

Mladá Boleslav se třemi góly během 108 sekund vrátila do hry. Na trefu Martina Tokoše navázali Jakub Vařecha a Patrik Suchánek. V závěru druhé třetiny ale odpověděl Rostislav Gattnar a v 50. minutě upravil Matejčík svým druhým gólem v utkání na 6:3. Za domácí sice za 68 sekund snížil opět Suchánek, ale Vítkovice si vzít výhru nenechaly.

Livesport superliga florbalistů – semifinále play-off; 5. zápasy:

Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 4:6 (0:3, 3:2, 1:1)
Branky: 27. a 51. Suchánek, 25. Tokoš, 26. Vařecha – 1. a 50. Matejčík, 5. Fukala, 11. Jan Šebesta, 25. M. Gattnar, 38. R. Gattnar. Stav série: 2:3.

Tatran Střešovice – Chodov 8:5 (2:0, 3:1, 3:4)
Branky: 31., 33. a 41. Marek Beneš, 13. Meliš, 20. Kreysa, 39. Jakub Kolísko, 50. Havlas, 57. Čelakovský z tr. střílení – 47. z tr. střílení a 53. Ondrušek, 39. Sýkora, 45. Komárek, 50. Skřivánek. Konečný stav série: 4:1.