Aquatlon MČR České Budějovice

Vítkovice i Tatran jsou krok od florbalového superfinále

Florbalistky mistrovských Vítkovic a Tatranu Střešovice dělí jediné vítězství od postupu do superfinále. Vítkovice zdolaly v pátém semifinále FBC Ostrava 3:2 a stejným poměrem se ujaly v sérii vedení. Stejně je na tom Tatran, který porazil Chodov 6:2.

Sestřih utkání Vítkovice – FBC Ostrava

Vítkovice se dostaly v sérii potřetí do vedení. Skóre otevřely v polovině úvodní třetiny díky brance Šárky Staňkové.

V půlce druhé části vyrovnala v přesilové hře Denisa Kotzurová, ale v 35. minutě vrátila domácím vedení také v početní výhodě Vendula Maroszová.

V čase 57:56 pojistila náskok při power-play Ostravy do prázdné branky Staňková. Výsledek ještě pět sekund před koncem upravila Pavlína Bačová.

Tatran otočil vývoj série proti vítězkám základní části extraligy z 1:2. V 10. minutě se Střešovice ujaly vedení díky Lucii Želízkové a 17 sekund před koncem úvodní části zvýšila Linda Fuchsová. Ve 44. minutě zvýšila na 3:0 Lucie Krýslová.

Chodov se vrátil do hry v čase 48:13 v početní výhodě díky Elišce Chudé a za 64 sekund snížila na rozdíl jediného gólu Daniela Frantíková

V 52. minutě ale odpověděla druhým gólem v utkání Krýslová. Výsledek ještě pojistily Kateřina Seemannová a Barbora Lovíšková.

Extraliga florbalistek – semifinále play-off; 5. zápasy:

Chodov – Tatran Střešovice 2:6 (0:2, 0:0, 2:4)

Branky: 49. Chudá, 50. Frantíková - 44. a 52. Krýslová, 10. Želízková, 20. Fuchsová, 55. Seemannová, 58. Lovíšková. Stav série: 2:3.

1. SC Vítkovice – FBC Ostrava 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 10. a 58. Staňková, 35. Maroszová – 31. Kotzurová, 60. Bačová. Stav série: 3:2.