Golfová jednička Kordová ovládla třetí turnaj LPGA Tour za sebou

foto Americká golfistka českého původu Nelly Kordová s trofejí po vítězství na turnaji okruhu LPGA v arizonském Gilbertu, 1. dubna 2024.

Gilbert/Houston (USA) - Světová golfová jednička Nelly Kordová vyhrála na okruhu LPGA třetí turnaj za sebou. Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy reprezentující USA zvítězila v neděli na Ford Championship v Gilbertu v Arizoně. Němec Stephan Jäger vybojoval v Houstonu první vítězství na PGA Tour.

Fotogalerie

Olympijská šampionka z Tokia navázala na týden starý triumf v kalifornském Palos Verdes Estates, po němž se vrátila do čela světového žebříčku. Předtím ovládla lednový turnaj v rodném Bradentonu, po kterém si dala sedm týdnů pauzu.

Závěrečné kolo v Gilbertu zvládla Kordová bez chyby, zahrála dvě birdie a díky výkonu 65 úderů porazila o dvě rány Australanku Hiru Naveedovou. Turnaj zakončila se skóre 20 úderů pod par a získala jedenáctý titul v elitním americkém seriálu.

"Myslím, že to bylo určitě jedno z mých nejpohodovějších vítězství. Hrála jsem opravdu slušně,“ řekla pětadvacetiletá Kordová. "Moc jsem nechybovala. Většinu svých dobrých úderů jsem proměnila a předvedla jsem i dobré putty. Jsem moc, moc spokojená s tím, jak jsem to v těžkých podmínkách zvládla."

Tři turnaje LPGA Tour po sobě dokázala vyhrát naposledy v roce 2016 Thajka Arija Džutanugarnová.

Němec Jäger překazil Schefflerovi útok na třetí triumf na PGA Tour za sebou

Německý golfista Stephan Jäger vybojoval na turnaji v Houstonu první vítězství na PGA Tour. Čtyřiadvacetiletý hráč porazil o jednu ránu pětici soupeřů v čele se světovou jedničkou Scottiem Schefflerem. Američan usilující o třetí titul za sebou na závěrečných dvou jamkách neproměnil putty zblízka, kterými si mohl vynutit dodatečný rozstřel o vítězství.

Jäger zahrál v posledním kole jediné bogey a čtyřikrát birdie. Turnaj zakončil s 12 ranami pod par.

"Vyhrát na PGA Tour je těžké a jsem moc rád, že se mi to povedlo. Líp to nešlo než vyhrát takhle před světovou jedničkou," řekl německý golfista, který po triumfu poskočil ve světovém žebříčku z 71. na 43. místo. Za vítězství obdržel 1,64 milionu dolarů (38,4 milionu korun).

Scheffler si upevnil vedení v žebříčku, i když nenavázal na dva týdny staré prvenství na Players Championship v Ponte Vedra Beach. Před třemi týdny vyhrál Arnold Palmer Invitational v Orlandu, čímž ukončil roční čekání na titul.

"Bojoval jsem. Přišlo mi, že jsem měl tento týden nějaké divné výpadky. Samozřejmě jsem trochu zklamaný," řekl Scheffler.