• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Dynamo se kouslo samo. Sparta vyhrála vyrovnaný duel po chybě Janáčka

Autor: Lukáš Jakubec.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – S výkonem mohli být relativně spokojeni, ale na body s obhájcem titulu nedosáhli. Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice dnes podali před beznadějně vyprodaným Střeleckým ostrovem hlavně po přestávce sympatický výkon, ale jak už je jejich zvykem, tak Spartě doma góly prostě nedávají. Naposledy se proti Letenským na Střeleckém ostrově prosadil v sezoně 2019–20 při remíze 2:2 současný trenér Jiří Kladrubský. O hubeném vítězství Pražanů rozhodl v 17. minutě Veljko Birmančevič, jehož na první pohled nikterak nebezpečný pokus skončil po obřím zaváhání Martina Janáčka v síti. Opět se tedy potvrdilo, že se Jihočeši v této sezoně tu a tam kousnou do nohy sami. Ve druhé půli se Dynamo snažilo o vyrovnání a sehrálo s velkým favoritem zajímavý part, ale chyběla větší agresivita v zakončení. Jasným důkazem je jediná střela na bránu za celý zápas.

Sparta svým výkonem na jihu Čech nepřesvědčila, ale získala tři body a vrátila se do čela Fortuna:Ligy. Naopak Dynamo zůstává s 18 body poslední, před ním jsou postupně Karviná (19), Zlín (20) a už s výraznějším odstupem Pardubice (26). Další kolo sehrají Jihočeši právě v Pardubicích (neděle, 15).

SK Dynamo ČB – AC Sparta Praha 0:1

Branka: 17. Birmančevič. ŽK: 1–0 (Zelený). Rozhodčí: Machálek – Caletka, Antoníček.

České Budějovice: Janáček – Sladký, Králik, Poulolo, Madleňák (90. Tranziska) – Suchan, Čermák (91. Havel), Hellebrand – Skalák (66. Šigut), Ondrášek, Alli.

Sparta Praha: Vindahl – Sorensen, Panák, Krejčí – Mejdr, Laci (80. Solbakken), Kairinen, Zelený (63. Ryneš) – Birmančevič (74. Tuci), Kuchta, Haraslín (63. Olatunji).

Hodnocení trenérů

Jiří Kladrubský, České Budějovice: „Je to hrozná škoda, výkon byl dobrý. Na zápas jsme se dlouho připravovali, využili jsme repre pauzu a všechno nám vycházelo. Chtěli jsme mít zabezpečenou obranu a čekat na rychlé brejky. Škoda, že jsme žádný nedotáhli. Nakonec prohrajete takovýmto gólem, což prostě mrzí. Ale stejně jako nás všechny to mrzí i brankáře, takové situace holt fotbal přináší. Kdyby nás Sparta vymíchala do kuchyně nebo to trefila ze 30 metrů, asi bychom to brali lépe. Hráčům ale musím poděkovat za to, co předvedli. Ani ten gól nás nepoznamenal, kluci to chytili za správný konec a hráli náročně. Chyběl nám jen větší hlad, drajv do vápna."

Brian Priske, Sparta Praha: „Za kluky jsem šťastný. Máme výhru ze hřiště soupeře, udrželi jsme čisté konto. Navíc tento zápas přišel po reprezentační přestávce. Hodně našich kluků bylo na srazech, někteří z nich odehráli ještě v úterý velkou porci minut. Většina hráčů v průběhu přestávky doplnila svou energii. Co se týče zdravotního stavu, vrátil se nám jediný zraněný hráč. Adam Karabec měl nějaké problémy už během srazu jednadvacítky. Speciálně bych však chtěl zmínit Láďu Krejčího. Za národní tým odehrál mnoho minut v obou utkáních. Musím říct, že bychom si v jeho případě přáli o něco menší vytížení. On je ale fantastický bojovník, má to v povaze. Na jeho výkonu se možná fyzická únava nějak projevila, ale po mentální stránce je připravený na zbytek sezony, stejně jako ostatní hráči."