Liga mistrů UEFA 2023/2024

Tatran poprvé v play-off padl. Ze skalpu i snížení série na 1:2 se raduje Chodov

O letošní první porážku Střešovic v play-off se ve třetím semifinálovém kládní superligy postarali florbalisté Chodova. Úřadujícího mistra porazili 7:4 a snížili tak stav série hrané na čtyři vítězství na 1:2 na zápasy. Vedení se ujala po výhře 6:3 na půdě Vítkovic Mladá Boleslav. Čtvrté duely se ve stejných místech odehrají v pondělí.

Radost florbalistů Chodova
zdroj: Florbal Chodov autor: Matěj Pašek

Chodov se ujal vedení v čase 4:43 díky brance Tomáše Sýkory, za necelé dvě minuty sice odpověděl Jakub Kolísko, ale 19 sekund před koncem první třetiny vrátil domácím vedení Marek Matoušek a na začátku druhé části zvýšili Marek Vávra a opět Matoušek na 4:1.

V polovině utkání v přesilové hře snížil Tomáš Hanák a v 37. minutě přiblížil Tatran na rozdíl jediného gólu Martin Kisugite, ale v čase 48:25 uklidnil Chodov Mikuláš Komárek. Náskok Chodova pak umocnili Vojtěch Klápa a při power-play do prázdné branky Marek Vávra. V závěru už jen zkorigoval výsledek Jakub Boček.

Mladá Boleslav po úvodní porážce dokázala otočit stav série. V čase 8:17 jí v Ostravě získal vedení Michal Sládek, ve 14. minutě zvýšil Dominik Beneš a hned za osm sekund upravil už na 3:0 opět Sládek. Po 77 sekundách druhé části snížil Adam Zubek, ale ve 29. minutě vrátil hostům tříbrankové vedení Adam Delong.

Vítkovice se vrátily do hry díky gólům Marka Matejčíka ze závěru druhé části a Rostislava Gattnara v polovině závěrečného dějství. V 58. minutě ale zpečetili výsledek během 15 sekund dvěma góly v power-play do prázdné branky Martin Tokoš a Jan Zoufalý.

Livesport superliga florbalistů – semifinále play-off; 3. zápasy:

Chodov – Tatran Střešovice 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)
Branky: 20. a 26. Matoušek, 22. a 58. M. Vávra, 5. Sýkora, 49. Komárek, 55. V. Klápa – 7. Jakub Kolísko, 31. T. Hanák, 37. Kisugite, 60. J. Boček. Stav série: 1:2.

1. SC Vítkovice – Mladá Boleslav 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)
Branky: 22. Zubek, 39. Matejčík, 50. R. Gattnar – 9. a 14. Sládek, 14. D. Beneš, 29. Delong, 58. Tokoš, 58. Zoufalý. Stav série: 1:2.