Co se to děje s Vyškovem a Zbrojovkou? Největší favorité druhé ligy ještě na jaře nevyhráli

Přidat na Seznam.cz

Pohled na jarní tabulku druhé fotbalové ligy je pro fotbalisty a fanoušky Vyškova a Zbrojovky tristní. Oba týmy se krčí na konci s pouhými dvěma remízami. Přitom Vyškov vstupoval do jarních odvet jako lídr s náskokem před druhou Duklou. A u Zbrojovky se čekalo, že se vyšvihne na barážová místa. Zatímco Vyškov se drží alespoň na druhé příčce, Brno je až sedmé.

Zbrojovka se doma představila proti sparťanskému béčku, které je naopak lídrem jarních odvet. Čtyři zápasy a devět bodů znamená, že se tým trenéra Luboše Loučky dostal do klidného středu. Je to právě i zásluha tohoto trenéra, který přešel z áčka o stupeň níže a byl to od vedení Sparty velmi dobrý tah. Je pravděpodobné, že se jednou tento bývalý hráč Jablonce, Sparty či Opavy vrátí mezi naši trenérskou elitu a třeba i v pozici hlavního kouče. „Klobouk dolů před kluky. Vlivem různých okolností jsme toho museli v našem systému a principech hodně změnit. Měli jsme jeden trénink se na to nachystat. První poločas nebyl špatný. Nepouštěli jsme Brno do velkých šancí, přestože tam zazvonilo břevno. Gól jsme dostali po ztrátě v brejku a z tečované střely,“ hodnotí vítězný zápas (2:3) Loučka. „Ve druhém poločase nám s přibývajícími minutami docházely síly. Někteří kluci museli běhat bazény. Ale já jsem na ně dnes strašně pyšný. Kuba Surovčík měl magnet na rukách, odehrál výborný zápas.Branky: 44. Potočný, 90+5. Potočný – 15. D. Michl, 36. a 77. Šiler.

To brněnský kouč Tomáš Polách jen těžko hledal slova… „Budu se opakovat, dostáváme strašně jednoduché branky. Dnes jsme si vytvořili spoustu situací, které zaváněly gólem, ale nebyli jsme schopní proměnit prakticky nic a soupeř dal ze čtyř střel tři góly. Pak musíme něco honit, hraje se nám těžce. Zase jsme dostali tři góly, to je strašně moc,“ hovořil Polách po utkání.

Na Spartu B se pokusí za týden vyzrát Vyškov, který ale při současné formě to bude mít se sparťanskou rezervou složité. Domácí se včera utkali s Táborskem. Jihočeský klub je zatím velkým překvapením druhé ligy. Fotbalisté Táborska včera remízou 2:2 dokázali, že jsou na průběžném třetím místě oprávněně. Vyškov už vedl o dva góly, Jihočechy to však nesrazilo a brzy bylo vyrovnáno – Branky: 58. Schön, 61. Krollis – 74. Šašinka, 76. Sojka.

Je to na ho*no. Vedli jsme o dva góly, ale dostali jsme dvě hloupé branky a místo tří bodů máme jen bod. Šílené,” kroutil po zápase hlavou Raimonds Krollis, autor nejen gólu, ale i asistence. „Když vedeme 2:0, musíme být sebejistí a hrát jednoduše. Nedělat hloupá rozhodnutí, ale toto se stává. To je fotbal. Jsme v situaci teď, nebo nikdy. Musíme proto vždy brát tři body, zároveň být pokorní a pracovat,“ dodal lotyšský reprezentant.

Zdroj: sparta.cz, mfkvyskov.cz, fczbrno.cz