Olomouc - Pardubice 0:2Olomouc i kvůli chybujícímu Macíkovi podlehla Pardubicím

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté Olomouce prohráli doma v 26. kole první ligy s Pardubicemi 0:2. Hosty poslal do vedení vlastním gólem Vít Beneš, jehož nepříliš prudkou přihrávku nezpracoval brankář Matúš Macík. Pojistku přidal v závěrečném nastavení střídající Tomáš Zlatohlávek. Sigma vyhrála jediné z posledních 10 kol a klesla na osmé místo neúplné tabulky. Východočeši zvítězili v nejvyšší soutěži po pěti zápasech a sérii čtyř proher a upevnili si 13. příčku.

Radost fotbalistů Pardubic z branky na hřišti Olomouce

Pardubice postrádaly disciplinárně potrestaného trenéra Radoslava Kováče. Bývalého hráče Hanáků zastoupil asistent David Mikula. Úvodní minuty prvního poločasu přinesly pouze náznaky šancí, kterých měli více aktivnější hosté. Nejdříve se míč dostal po rohovém kopu k Marešovi, který z otočky přestřelil. Poté přízemní střelu Hlavatého zpoza vápna vyrazil Macík na roh.

Pardubice se však dostaly do vedení ve 32. minutě díky kuriózní vlastní brance Olomouce. Beneš přihrál od postranní čáry zpět na brankáře Macíka, kterému však míč projel pod nohou až za brankovou čáru.

Olomouc mohla brzy srovnat, jenže Breite ve dvou šancích vždy zamířil jen do středu branky a náruče připraveného gólmana Kinského.

Zleva brankář Antonín Kinský z Pardubic a Filip Zorvan z Olomouce

Po změně stran mohly jít Pardubice dvakrát do dvoubrankového vedení. Nejdříve ale tvrdou střelu Krobota ze strany vyrazil Macík mimo tři tyče a poté po Benešově chybě v rozehrávce slovenský brankář vychytal v samostatném úniku také střílejícího Patráka. Vzápětí se ke střele z dobré pozice dostal olomoucký Chvátal, jenže jeho střelu reflexivně vykopl Kinský. Gólman Pardubic si poté našel také střelu Fortelného po rohovém kopu.

Dobrým zákrokem se prezentoval rovněž Macík proti povedené střele Solila z voleje k levé tyči. Pět minut před koncem zápasu se k hlavičce dostal nejlepší olomoucký střelec v ligové sezoně Juliš, jenže v těžké pozici jen přestřelil.

Závěrečnou tečku za vítězstvím Pardubic pak udělal v nastaveném čase Zlatohlávek, který po jednom z brejků prostřelil Macíka po přihrávce Hlavatého. Sedmou trefou v ročníku nejvyšší soutěže se v čele tabulky nejlepších kanonýrů mužstva osamostatnil od Daňka.

Sigma v lize s Pardubicemi nebodovala po pěti utkáních, na druhé straně je doma neporazila ve třech z dosavadních čtyř duelů. Hanáci na Andrově stadionu v nejvyšší soutěži nezvítězili posedmé v řadě. Východočeši venku v lize vyhráli po dvou prohrách a v této sezoně tam získali 16 z celkových 26 bodů.

26. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - FK Pardubice 0:2 (0:1)
Branky: 32. vlastní Beneš, 90.+1 Zlatohlávek. Rozhodčí: Berka - Ratajová, Kotík - Adámková (video). ŽK: Singhateh - Patrák, Tischler. Diváci: 3366.
Olomouc: Macík - Chvátal, Matys (81. Fiala), Beneš (59. Sláma), Novák - Ventúra (46. Singhateh), Breite - Langer (86. Uriča), Pospíšil, Zorvan (59. Fortelný) - Juliš. Trenér: Saňák.
Pardubice: Kinský - Mareš, Kukučka, Donát, Surzyn - Solil, Icha, Hlavatý - Sychra (72. Brdička, 88. Černý) - Patrák (65. Tischler), Krobot (65. Zlatohlávek). Trenér: Mikula.