Liga mistrů UEFA

Sinner je v Miami opět ve finále, utká se s Dimitrovem. Ital povolil Medvěděvovi jen tři gemy

Jannik Sinner deklasoval v semifinále turnaje Masters v Miami obhájce titulu Rusa Daniila Medvěděva 6:1, 6:2. Reprízu loňského finále vyhrál za 71 minut. Soupeřem italského tenisty bude Bulhar Grigor Dimitrov, který porazil Němce Alexandera Zvereva 6:4, 6:7, 6:4.

Jannik Sinner
zdroj: Reuters

Sinner se probojoval do finále v Miami potřetí, v roce 2021 v závěrečném utkání nestačil na Poláka Huberta Hurkacze.

Dvaadvacetiletý vítěz letošního Australian Open potvrdil v semifinále skvělou formu a Medvěděva zdolal ještě snáze než v předchozím kole Tomáše Macháče.

"Cítil jsem se na kurtu skvěle. Čím jsem dál v turnaji, tím mám ze hry lepší pocit," pochvaloval si Sinner.

Světová trojka porazila čtvrtého hráče žebříčku ATP Medvěděva popáté za sebou a vzájemnou bilanci upravil na 5:6.

"Udělal hodně chyb, které obvykle nedělá, a já jsem toho využil. Čekal jsem to hodně těžké. Kdyby mě v prvním nebo druhém setu brejkl, vypadalo by to jinak," řekl italský tenista, který vzal soupeři čtyřikrát servis, ale sám o podání nepřišel.

V letošní sezoně má Sinner na kontě už 23 vítězství a jedinou porážku, kterou mu uštědřil v semifinále předchozího velkého turnaje v Indian Wells Španěl Carlos Alcaraz.

Dimitrov se poprvé od listopadu 2018 vrátí do první desítky

Dimitrov si zahraje finále Masters potřetí. V roce 2017 zvítězil v Cincinnati, loni v Paříži prohrál souboj o titul se Srbem Novakem Djokovičem.

Po čtvrtfinálové výhře nad nejvýše nasazeným Španělem Carlosem Alcarazem si dvaatřicetiletý Bulhar poradil i se Zverevem, s kterým předtím prohrál sedmkrát za sebou.

"Bojuji teď své vlastní bitvy. Jedu si svůj závod," komentoval Dimitrov své výkony z poslední doby. "Za vším je práce, kterou jsme do toho s týmem dali. Pořád jsem si věřil. Tohle je jen třešnička na dortu," řekl vítěz devíti turnajů ATP, kterého čeká třetí letošní finále.

Zvereva porazil po deseti letech. Zápas trval téměř dvě a tři čtvrtě hodiny. "Bylo to jako psí zápas. Opravdu jsme do sebe šli. Hlavně po prvním setu. Přišlo mi, že šla jeho hra nahoru a tlačil na mě," uvedl Dimitrov.

Bývalý třetí hráč světa se díky finálové účasti vrátí do první desítky žebříčku ATP, kde byl naposledy v listopadu 2018. V novém vydání žebříčku bude devátý.