neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Historický obrat se nekoná. Motor ve čtvrtfinále skončil na hokejkách obhájce titulu Třince

TŘINEC – Hokejisté Českých Budějovic extraligovou historii nepřepsali, čtvrtým semifinalistou se stal Třinec. Až do rozhodujícího sedmého zápasu dokázali budějovičtí hokejisté dostat sérii s Třincem, když vítěze posledních čtyř titulů obrali o tři zápasy v řadě a srovnali na 3–3. To se jim povedlo jako čtvrtému týmu v historii, ale ještě nikdo nedotáhl podobnou sérii do vítězného konce a to se nepovedlo ani Jihočechům. V dnešním zápase o bytí a nebytí Třinečtí udávali tempo hry. Není divu, že Motor měl za celé utkání jen deset střel, z toho pouze tři z nebezpečného prostoru slotu. Největší šanci měl ve druhé třetině Adam Kubík, ale v přesilové hře trefil za bezbrankového stavu břevno. Díky brankáři Dominiku Hrachovinovi, pro kterého to byl podle spekulací poslední zápas za České Budějovice, hosté třinecké převaze dlouho odolávali. Až v 50. minutě opatrného utkání se stal domácím hrdinou Miloš Roman, ke kterému se šťastně od Kurovského hokejky odrazilo nahození od modré čáry před prázdnou bránu a Roman se nemýlil – 1:0. Od této branky najeli Oceláři na svůj takticky velmi vyspělý výkon a Jihočechy už vůbec nepouštěli na dostřel Mazance. Vítězství v sedmém utkání a postup do semifinále pak ještě v poslední minutě při power play pojistil Čacho – 2:0.

Po prohře v sedmém zápase je konec sezony velmi hořký, nicméně přesto Jihočeši končí s hlavou vztyčenou, když ukázali velký charakter a proti kolosu českého hokeje dokázali zdánlivě jednoznačnou sérii výrazně zdramatizovat. Motor si získal respekt celé hokejové veřejnosti, když doslova vstal z popela, několikrát utekl hrobníkovi z lopaty, ale v klíčový moment Třinec ukázal obrovskou kvalitu.

Vítěz čtyř posledních titulů opanoval už 14. sérii play off v řadě. Rekord drží se 17 vítěznými sériemi za sebou Vsetín ze sezon 1995 – 2000. Semifinálové dvojice tvoří Sparta s Třincem a Pardubice s Litvínovem.

HC Oceláři Třinec – Banes Motor ČB 2:0

(0:0, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 50. Roman (Kurovský, Polášek), 60. Čacho.

Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Polášek, Šenkeřík – Růžička, Voženílek, Daňo – Hudáček, Cienciala, Nestrašil – Kurovský, Vrána, Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký.

České Budějovice: Hrachovina – Kachyňa, Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši, Štich – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Simon, Přikryl, Beránek – Valský, Pech, Kubík – Toman, Vopelka, Koláček.

Stovky fanoušků, které se nedostaly k lístkům z Třince, podporovaly svůj Motor i na budějovickém náměstí, kde vyrostla velkoplošná obrazovka. Ani promoklí nadšenci ale na dálku hokejisty Českých Budějovic do semifinále nedotlačili.