neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Kohouti roznesli Příbram 5:0. , Autor: Josef Janda

Kohouti roznesli Příbram 5:0.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Důležitý zápas čtvrtfinálové série s Příbramí druholigoví hokejisté Tábora zvládli. Ve středu 27. března se utkali s tradičním soupeřem o vedení v sérii, která byla po dvou duelech vyrovnaná. Kohoutům pomohly dva velmi rychlé góly. Už po necelých třech minutách zvedal ruce nad hlavu obránce Karel Plášil, v 7. minutě ho následoval další trefou Václav Krliš. Táborští využili vůbec první přesilovou hru v sérii a na jejich hole přišel potřebný klid. Pohodu v týmu umocnil hned v úvodní minutě druhého dějství Jan Milfait, jehož pokus navýšil táborský náskok na tříbrankový. Příbram si odvezla nakonec bůra. Minutu po sobě se ve druhé části prosadili ještě Severa s Nevšímalem a bylo vymalováno. Téměř tři tisícovky fanoušků si užily vítězství Tábora 5:0.

Třetí část připomínala z hlediska zakončení spíše první nepovedený duel, kohouti zahodili několik vyložených šancí a skóre už nenavýšili. Táborští udrželi podruhé za sebou čisté konto, což byla opět zásluha gólmana Matěje Žajdlíka, který zlikvidoval všech 25 střel soupeře. Táborští trenéři poprvé v play-off neprotočili gólmany a nechali Žajdlíka chytat dvě utkání po sobě. Postaví se mezi tyče také v pátek v Příbrami, kde mohou Táborští rozhodnout o postupu do semifinále, kde by je čekal moravský suverén z Havířova?

HC Tábor – HC Příbram 5:0 (2:0, 3:0, 0:0), branky a nahrávky: 3. Plášil (Bárta, Duda), 7. Krliš (Milfait, Šulek), 21. Milfait (Severa), 33. Severa (Šulek, Matušík), 34. Nevšímal (Zadražil, Prášek), rozhodčí Šperl, Kosnar – Rubáš, Tvrdík, vyloučení 1:2, využití 1:0, 2 892 diváků.

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Jáchym, Suchánek, Černý, Hajič, Bouška – Zeman, Matušík, Šulek – Krliš, Milfait, Severa – Nevšímal, Zadražil, Prášek – Duda, Zíb, Bárta – Šimák.

HC Příbram: Jiroušek (41. Tichon) – Jelínek, Zdeněk, Havlín, Rajgl, Krejčí, Saňa, Patzelt – Kafka, Kolda, Hasman, Pětník, Josefus, Svoboda, Bečvář, Pinkas, Bednařík, Furch, Mařík, Vogeltanz.

V příštím Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Tábora s Příbramí a k vyvrcholení čtvrtfinálové série další podrobnosti.

Trenér Tábora Jakub Grof zhodnotí zápas a okomentuje nasazování gólmanů, které až do tohoto duelu střídal.

Útočník Tábora Jan Milfait zmíní důležitost povedeného vstupu do zápasu, přiblíží branku na 3:0 a okomentuje poslední dějství, v němž se kohouti neprosadili.