Poprad doma premrhal trojgólový náskok, Michalovce spečatili postup do semifinále

Hokejisti Michaloviec rozšírili zoznam semifinalistov play-off aktuálnej sezóny Tipos Extraligy. Zemplínčania v domácom prostredí zdolali Zvolenčanov 3:1 a sériu ovládli pomerom 4:1 na zápasy. Semifinálové kvarteto môže čoskoro skompletizovať Nitra. „Corgoni“ v piatom súboji série s Popradom dlho prehrávali, ale v záverečnej tretine strelili až štyri góly a zvíťazili 4:3. Šiesty duel sa uskutoční v piatok pod Zoborom.

Víťazi základnej časti z Popradu zareagovali na tesnú prehru zo štvrtého zápasu v Nitre výborným štartom piateho duelu. Súperovi nastrieľali v úvodnej tretine tri góly. Už po 29 sekundách otvoril skóre Tyler Coulter, v 10. minúte ho napodobnil vydarenou individuálnou akciou Viktor Svedberg a pred odchodom do šatní Coulter využil dlhú presilovku po vylúčení Róberta Bača. Popradčania však vo zvyšku stretnutia nepridali gólovú poistku a v treťom dejstve dovolili Nitranom výsledkovú otočku. Zverenci Antonína Stavjaňu vďaka zásahom Tomáša Hrnku, Branislava Mezeia a dvom gólom Samuela Bučeka zvíťazili pod Tatrami a na domácej pôde si môžu zabezpečiť postup do semifinále.

Zvolenčania vo štvrtom zápase série odmietli predčasný koniec sezóny. Vynútili si piaty duel v Michalovciach a na Zemplíne začali lepšie, keď už v 3. minúte prekonal Stanislava Škorvánka hosťujúci Juraj Šiška. Dukla však pohotovo otočila vývoj stretnutia. Na prelome prvej a druhej tretiny sa presadil dvakrát Michal Kabáč. Na ďalší gól čakali diváci až do úplného záveru. Zvolenčania napriek veľkej snahe nedokázali druhýkrát prekonal Škorvánka a napokon inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Martina Bodáka.

Tipos Extraliga - štvrťfinále play-off - 5. zápasy:

HK Poprad – HK Nitra 3:4 (3:0, 0:0, 0:4), stav série 2:3
Góly:
1. Coulter (Kukuča, Dmowski), 10. Svedberg (Bjalončík), 18. Coulter (Záborský, Cardwell) – 43. Hrnka (Cotton, Okoličány), 51. Mezei (Cotton), 53. Buček (Gill, Kousa), 58. Buček (Gill, Kousa).
Rozhodovali: Baluška, Goga – Kacej, Gegáň. Strely na bránku: 46:28, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Bačo (Nitra) na 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3 377 divákov.

Poprad: Belányi – Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, D. Brejčák, J. Brejčák, Turan – Kukuča, Coulter, Dmowski – Bates, Bjalončík, Záborský – Svitana, D. Jendek, Peresunko – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár.

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, T. Pobežal.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), konečný výsledok série 4:1
Góly:
20. Kabáč (Buc), 21. Kabáč (Bindulis, Vašaš), 60. Bodák (Puliš) – 3. Šiška (Mudrák, Sládok)
Rozhodovali: T. Orolin, M. Novák – Frimmel, Ľ. Šoltés. Strely na bránku: 46:30, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3 042 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Acolatse, Cibák, Michalčin, Suja – Daugavinš, Newton, Santos – Paločko, Heard, Puliš – M. Valach, Solenský, Wilkins – Kabáč, Buc, Vašaš.

Zvolen: Kupsky – Hain, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Mudrák, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Marcinek, Viedenský, Zuzin – M. Hecl, Šiška, Kašlík – Kolenič, V. Fekiač, Csányi.