Zlá krev zase vybublala. Boston s českým přispěním srovnává účty s Floridou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Nic se nezměnilo. Pořád je mezi nimi zlá krev a z minulého play off spousta nevyřízených účtů. Hokejisté Bostonu ale v této sezoně vracejí Floridě příkoří za loňské vyřazení v prvním kole. Bruins vyhráli nad Panthers i třetí zápas v základní části NHL.

Útočník Bostonu Brad Marchand se popral o obráncem Floridy Niko Mikkolou

Na konci října to bylo 3:2 v prodloužení, v listopadu 3:1 v Sunrise a výhru v poměru 4:3 odvezli hosté i v noci na středu, když Pavel Zacha v 58. minutě završil velký obrat.

„Zápas jak v play off. Něco, na čem můžeme stavět,“ tvrdil střelec rozhodující branky, kterému přihrával David Pastrňák, jenž tak načal druhou stovku bodů v tomto ročníku.

„Viděl jsem, jak se na mě Pasta dívá, než se dostal k puku, tak mi bylo hned jasné, že musím před branku. Puk se mi odrazil od brusle,“ líčil Zacha.

Na trojciferné číslo ale Pastrňák zaokrouhloval už ve druhé třetině, kdy na něj domácí obrana úplně zapomněla. A bostonská superstar si pak pohrála s gólmanem Sergejem Bobrovským. Stejně jako loni, kdy měl nakonec 113 bodů, tak nejlepší český hokejista pokořil stovku, hranici extratřídy.

Boston ale po dvou porážkách v řadě zase potřeboval zabrat. Doma nestačil na Rangers (2:5), v samotném závěru ztratil i zápas ve Philadelphii (2:3). „Za tři týdny začne play off a my musíme být připravení,“ zvyšoval hlas kouč Jim Montgomery. A po utkání mohl být konečně spokojený. „Jeden bojoval za druhého, nic jsme nevypustili,“ pochvaloval si.

Jak se dalo čekat, postupně se plnily i kolonky trestů: hrubost, rvačka, hrubost, rvačka. Bostonský Parker Wotherspoon u mantinelu masíroval Matthew Tkachuka. Domácí Sam Bennett se pěstmi pustil do Hampuse Lindholma, ačkoli švédský obránce neshodil rukavice a bitku si připsal i kapitán Bruins Brad Marchand.

Co bylo ale pro Boston nejcennější? Že si odvezl body, i když třikrát prohrával. „Můžeme se spolehnout na naše odhodlání,“ tvrdil Montgomery. „Všichni byli do toho zápasu úplně ponoření,“ souhlasil Zacha.

Aby ne. Logo Panthers vyvolává u Bruins i jejich fanoušků stále nepříjemné vzpomínky. Boston jako suverén základní části minulé sezony vedl nad Floridou v úvodní sérii play off 3:1 na zápasy. Přesto vypadl. „Tyhle zápasy nás teď můžou připravit na to, co nás už zanedlouho čeká,“ prohlásil bostonský gólman Jeremy Swayman.

Ostatně není vyloučeno, že se Boston s Floridou v soubojích o Stanley Cup potkají i letos. Už tři vzájemné duely základní části naznačily, že by to mělo být maso.