26. března 2024 • 12:16

Ocelářská alchymie v bráně: kdy a jak se Mazanec s Kacetlem střídali

0
  • Třinečtí brankáři Marek Mazanec (vlevo) s Ondřejem KacetlemTřinečtí brankáři Marek Mazanec (vlevo) s Ondřejem KacetlemFOTO: Michal Beránek / Sport

Nechat, nebo vystřídat? Změny v brankovišti jsou ve vypjatých bojích play off opravdovou alchymií. Třinečtí Oceláři mají po dvou ztrátách ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi i tohle téma k přemýšlení. Nechat v bráně spolehlivého Marka Mazance, který si prozatím vedl výborně a nic vyloženě nepokazil? Nebo ze střídačky vypustit démona posledních bitev o titul Ondřeje Kacetla? V uplynulých dvou sezonách Slezané oba zkušené gólmany v klíčových fázích protočili několikrát a až na jediný případ to byly změny úspěšné. V článku iSport.cz si připomeňme, kdy a jak se oba maskovaní muži v bráně střídali.

• play off 2022 - semifinále

3. semifinále, Mladá Boleslav – Třinec 3:4p

Po rychlém čtvrtfinále s Vítkovicemi (3:0, 2:1, 2:1, 2:1) Ondřej Kacetl dvakrát vynuloval Mladou Boleslav (3:0, 1:0 sn), ale ve třetím semifinále ho za stavu 0:2 trenér Václav Varaďa stáhnul. S Markem Mazancem v zádech Oceláři zápas otočili.

4. semifinále, Mladá Boleslav – Třinec 1:2

Na čtvrté semifinále v Mladé Boleslavi se Kacetl vrátil do brány a znovu byl extrémně spolehlivý, z 24 střel dostal jeden gól.

• play off 2022 - finále

5. finále, Třinec - Sparta 7:3

Divočina. Když Oceláři dostali ve 26. minutě kontaktní branku na 4:3, vystřídal Kacetla v bráně Mazanec. Ve zbytku zápasu řešil už jen 10 střel, gól nedostal a Varaďa ho nechal chytat i šesté finále v Praze. Tam se Mazanec vytáhnul 26 zákroky a výrazně pomohl k vítězství 2:1.

• play off 2023 - čtvrtfinále

2. čtvrtfinále, Sparta – Třinec 2:3p

Předkolo proti Litvínovu (3:1, 5:4p, 4:2) odchytal Marek Mazanec. Začal i čtvrtfinále, v prvním souboji ale Sparta doma vyhrála 3:2. Dostal tři góly z 27 střel a v dalším duelu ho nahradil Kacetl. K výhře 3:2 v prodloužení pomohl 34 zákroky. V bráně pak zůstal až do šestého semifinále.

• play off 2023 - semifinále

6. semifinále, Třinec – Pardubice 3:5

V první třetině inkasoval Ondřej Kacetl tři góly ze 14 střel, za stavu 0:3 šel do brány Marek Mazanec. Pustil jen jeden puk z 13 střel, na obrat to nestačilo.

7. semifinále, Pardubice – Třinec 1:2

Na rozhodující sedmý duel v Pardubicích šel do brány znovu Ondřej Kacetl a proti bývalým spoluhráčům se vytáhnul. Pochytal 30 střel a jako bonus zlikvidoval v čase 59.57 trestné střílení Tomáše Hyky. Pak už play off dochytal.