Banes Motor České Budějovice
25.03.2024, Michal Špírek

Jedeme dál! Motor požene v šestém zápase rekordně rychle vyprodaná Budvar aréna

Hokejová horečka na jihu Čech vystoupala na maximum. Motoráci vybojovali v Třinci druhý bod ve čtvrtfinálové sérii a za stavu 2:3 nyní chtějí v domácím prostředí srovnat s Oceláři krok. Bude to znovu bitva se vším všudy, ale Banes Motor se bude moci opřít o své příznivce. Ti vykoupili všechny dostupné lístky v řádu několika minut. Šestý zápas série se hraje v Budvar aréně v úterý od 17:30. Pokud nejste majiteli lístků, doporučujeme sledovat prodejní systém, kde se průběžně mohou objevovat vstupenky z uvolněných permanentek či uvolněných rezervací.

První tři čtvrtfinálové zápasy sice vyhráli Oceláři. Pak ale zabral Motor a teď bude v Budvar aréně právě on útočit na srovnání série!

Čtvrtfinále s Třincem už přináší řadu zajímavých příběhů. Českobudějovičtí fanoušci se třeba jistě těší na další představení Marka Daňa, jehož herecké nadání (chcete-li simulování) ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši deseti procent měsíčního platu. Za zákrok právě proti němu vyfasoval disciplinární trest Jan Štencel. V třinecké Werk aréně tak v neděli spolu s Brantem Harrisem nemohl pomoci hráčům na ledě, ale dvojice neváhala připojit se k početné skupině motoráckých fanoušků v jejich sektoru a podporovala tak spoluhráče svými hlasivkami. Pro šestý zápas už ale bude nejproduktivnější bek Motoru Jan Štencel zpět v sestavě.

Nečekaným hrdinou posledních zápasů je útočník Matěj Toman. Ve čtvrtém zápase si připsal vítěznou trefu, v neděli na ledě Třince zase díky svému maximálnímu nasazení vybojoval ve druhé třetině pro svůj tým celkem osm minut přesilové hry. Dvakrát ho totiž domácí krvavě zranili hokejkou v obličeji. "To se stává, je to náhoda, že se to stalo mně, ale důležité je, že jsme přesilovku proměnili. Určitě se to bude hojit lépe s pocitem vítězství," mávl nad krvavými šrámy po nedělním zápase Toman rukou. Už v autobuse na cestě zpět do Budějovic bylo znát, jak si tým nyní věří. "Druhá výhra nás hodně nakopla a všichni víme, že jsme doma silní a že můžeme tu sérii dovést do sedmého zápasu," přeje si útočník.

Fanoušci Motoru vykoupili lístky na šestý zápas čtvrtfinále během pár minut. Ještě než na klubovém webu stihly vyjít informace o začátku prodeje, bylo po všem, vstupenky si fanoušci rozebrali a v úterý tak čeká na hráče Motoru jistě výborná atmosféra. Cíl je jasný: srovnat sérii na 3:3! "Je to nádhera, když přijde plný barák a já osobně si tu atmosféru strašně užívám, když můžu nastoupit. Hodně nám to pomáhá. Lidi v Budějcích hokej žerou a je to vidět třeba na tomhle," usmíval se Toman při zmínce o bleskovém vyprodání lístků.

Zápas bude vysílán v multidimenzi O2 TV Sport.

Sociální sítě

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....