Svět motorů

Chomutov se Slavií srovnaly sérii, USK i Žabiny krok od semifinále

Vyrovnat stav čtvrtfinálové série na 1:1 se za podpory domácího publika podařilo basketbalistkám Chomutova až díky záverečné čtvrtině. V ní přehrály soupeřky z KP Tany Brno 24:6 a nakonec se tak radovaly z výhry 79:70. Slavia i přes 30 bodů inkasovaných v řadě zvítězila v Hradci Králové 71:70. Poslední vítězství v sérii naopak schází obhájkyním titulu u USK Praha i druhým loňským finalistkám ze Žabin Brno.

Druhé kolo čtvrtfinále Levhartice Chomutov – KP Brno
zdroj: Levhartice Chomutov

Slavia uspěla po průběhu jako na houpačce. V zápase ztratila sedmnáctibodový náskok z druhé čtvrtiny a ve třetí prohrávala 31:44. Dlouhou pasáž bez vstřeleného koše ukončila až Štěpánka Ježková, jež pak v závěrečné čtvrtině vyrovnávací trojkou nastartovala poslední obrat v utkání, který Pražanky ve zbytku zápasu dokonaly z trestných hodů.

Alena Hanušová se na výhře podílela 29 body a 11 doskoky, double double za 14 bodů a 11 doskočených míčů si připsala Kateřina Rokošová. Domácím lídrem byla s 19 body Charlotte Velichová.

Chomutov téměř 34 minut prohrával, nejvíce o 12 bodů, ale v poslední části sedm minut Levhartice nedostaly koš a samy zaznamenaly 16 bodů za sebou. Hlavní strůjkyní obratu byla Najai Wynnová-Pollardová, autorka 25 bodů a 11 doskoků. V brněnském dresu dala Anežka Kopecká 15 bodů.

"Jsem hrozně rád, že to holky nevzdaly, bojovaly až do konce a že v určitý moment jsme se vždycky dotáhli, nezlomilo nás to. Je to vysněná čtvrtina nejen v play-off, ale všech trenérů," řekl chomutovský trenér Pavel Staněk.

Žabiny zvítězily v Ostravě nad SBŠ 81:64 navzdory třinácti inkasovaným trojkám, z nichž čtyři dala Lucie Válková. Brňanky zpoza oblouku skórovaly jen třikrát, ale měly drtivou převahu pod košem. Double double si připsaly Natálie Stoupalová s 20 body a 10 doskoky a Elissa Cunaneová s bilancí 15-12.

"Dnešní zápas jsme sice vyhrály, ale moc kladně to hodnotit nemůžu. Nastavily jsme si nějaká pravidla, která jsme nerespektovaly a v obraně nebyly dostatečně agresivní. Vítězství přisuzuji třetí čtvrtině, kde jsme konečně v obraně začaly hrát tak, jak potřebujeme. A to nám přispělo k výraznému náskoku. Do středečního zápasu musíme vstoupit koncentrovaně, pohlídat si ztráty a být mnohem více agresivnější v obraně," přiznala kapitánka brněnského celku Natálie Stoupalová.

USK znovu deklasoval Trutnov o více než 50 bodů, tentokrát 86:35. Dvacetibodovými výkony se blýskly Emese Hofová (24) a Eziyoda Magbegorová (21), jež k tomu přidala i 12 doskoků.

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy žen – 2. zápasy:

Chomutov – Tany Brno 79:70 (17:24, 42:46, 55:64)
Nejvíce bodů: Wynnová-Pollardová 25, Brejchová 15, Satoranská a Kadlecová po 10 – Kopecká 15, Šotolová 14, Malíková 12. Stav série: 1:1.

Hradec Králové – Slavia Praha 70:71 (12:21, 36:31, 54:50)
Nejvíce bodů: Velichová 19, Zeithammerová 15, Šubrtová 8 – Hanušová 29, Rokošová 14, Ježková 13. Stav série: 1:1.

Ostrava – Žabiny Brno 64:81 (19:24, 41:45, 46:67)
Nejvíce bodů: Halátková 13, Válková 12, Vacková 10 – Stoupalová 20, Cunaneová 15, Hamzová 13. Stav série: 0:2.

Trutnov – USK Praha 35:86 (15:24, 23:48, 27:66)
Nejvíce bodů: Konstantinovová 19, Gaislerová 7 – Hofová 24, Magbegorová 21, Condeová 14. Stav série: 0:2.