Úterý 7.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

• MUDr. Jan Hnízdil-Jak si udržet zdraví v nemocné společnosti - beseda

Úterý 7.5 18:00 - Velký sál Univerzity Tábor

Písecká devatenáctka otočila s Doubravkou, sedmnáctka na první body čeká

PÍSEK – Fotbalisté písecké devatenáctky mají první jarní výhru. V neděli 24. března svěřenci trenéra Petra Bílého v rámci 19. kola České divize dorostu přivítali Doubravku. Západočeši měli na kontě o dvacet bodů méně a žlutomodří byli jasným favoritem. Domácím ale vstup do utkání moc nevyšel. V 10. minutě po chybě na půlící čáře ztratili balon a soupeř rychlý protiútok potrestal Pavlem Rašínem. Po inkasované brance byli Písečtí aktivnější, ale chyběla jim přesnost. Vyrovnání přišlo ve 25. minutě. Po rohovém kopu Alexandra Hořánka se prosadil kapitán Filip Klimeš. Zbytek poločasu patřil Písku, který dalšími třemi přesnými zásahy překlopil skóre na svou stranu. Po obrátce zvýšil domácí náskok Dan Kohout. Hostům se sice podařilo rychle odpovědět, ale vzápětí Kohout završil hattrick a bylo to 6:2. Doubravka v závěru ještě korigovala a dvě minuty před koncem zahodila penaltu, kterou zneškodnil gólman Tomáš Kubec. To mladší dorost Písku vyšel i ve třetím jarním duelu bodově naprázdno. S Doubravkou v závěru poločasu inkasoval dvě slepené branky a po přestávce už jen mírnil prohru proměněným pokutovým kopem Martin Šuba.