Hokejisté Českých Budějovic udrželi naději na postup do semifinále. I po ztrátě vedení porazili Třinec 3:2

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli na ledě Třince 3:2 a snížili stav čtvrtfinálové série na 2:3. Jihočeši vedli po dvou třetinách brankami Jáchyma Kondelíka a Pavla Pýchy o dva góly. Obhájce titulu ale v rozmezí tří minut v úvodu třetí části vyrovnal trefami Viliama Čacha a Daniela Voženílka. Dramatický duel rozhodl Milan Gulaš v čase 55:52 a Motor odvrátil i druhý mečbol. Série bude pokračovat šestým zápasem v úterý v Českých Budějovicích.

Aktualizováno Třinec (Aktualizováno: 22:18 24. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice porazili ve čtvrtfinále play off hokejové extraligy Třinec 3:2

České Budějovice porazili ve čtvrtfinále play off hokejové extraligy Třinec 3:2 | Foto: Vladimír Pryček | Zdroj: ČTK

„Nepočítali jsme s tím, že vyhrajeme 4:0 na zápasy. Budějovice mají kvalitní tým a nejsou pro nic za nic v play off,“ uvedl kapitán Ocelářů Petr Vrána. Popsal také, co potřebují zlepšit. „Nejsme tak produktivní, jak bychom mohli nebo měli být. Mají výborného gólmana, hrají obětavě. Musíme ale hrát příště zodpovědněji (i v obraně), abychom nedostali o jeden gól víc, než dáme,“ podotkl.

Mistrovský Třinec začal aktivně a na střely vyhrál v úvodní třetině 15:7. Hosté ale přečkali nápor bez úhony a v jedenácté minutě poprvé zahrozili. Simon se ocitl v přečíslení sám před Mazancem, který ale sklapl betony včas.

O chvíli později se už České Budějovice radovaly, poté co po pasu Doudery zakončil Kondelík akci do prázdné branky. Gól hosty povzbudil, ale Pech z mezikruží minul a Mazanec ustál velký závar.

I druhou třetinu odstartovali domácí tlakem, Nestrašil se ale v přečíslení neprosadil a poté domácí zbrzdila dvě vyloučení za vysokou hůl. V obou případech rozhodčí udělili čtyřminutový trest, ten druhý až po prozkoumání videa.

Domácí první prohřešek ustáli a jednou je zachránila i tyč, kterou trefil Simon z levého kruhu. Ve druhé přesilové hře Kondelík poslal puk dvakrát těsně mimo, než Pýcha šestnáct sekund před vypršením trestu zvýšil střelou zpoza mezikruží na vyrážečku.

V závěru prostřední třetiny ještě elitní lajna domácích zatopila Hrachovinovi, který vychytal Růžičku i Nestrašila. Na druhé straně odmítl Přikryl třetí gól, proti jeho střele zblízka zasáhl Mazanec.

Změna v útoku

Trenéři Třince zpřeházeli před poslední třetinou útoky a změna přinesla už po třiceti sekundách hry ovoce. Obránce Marinčin podpořil útok, přihrál puk nezištně z pravé strany před branku a Čacho snížil. Vzápětí Voženílek v šanci minul, ale ve 44. minutě využil z dorážky přesilovou hru. České Budějovice si po slepených gólech vybraly oddechový čas.

Totální bitva o každý kus ledu, hodnotil pardubický útočník Mandát sérii proti Hradci Králové

Číst článek

„Někdy je potřeba hru oživit, dát týmu impulz,“ komentoval Vrána změny v útoku. Podle něj zafungovaly a Oceláři ukončili 95 minut dlouhou neprůstřelnost Hrachoviny.

„Opticky to vypadalo, že jsme tlačili celou třetí třetinu, ale bohužel jsme udělali jednu chybu a dostali gól na 2:3,“ doplnil.

Obhájce titulu ve třetí části dominoval, na střely vyhrál 14:2. Promarnil ale 49 sekund přesilové hry pět na tři a v 56. minutě nepokryl Gulaše, který rozhodl střelou z pravého kruhu. Domácí v závěru soupeře uzamkli, ale skóre se už nezměnilo.

„V prvé řadě musím vyzdvihnout výkon našeho brankáře, Dominik (Hrachovina) byl fantastický po celý zápas. Kluci pak ve třetí třetině dělali fantastickou práci na oslabení, kdy jsem se nechal blbě vyloučit do tří. Třinec, myslím, neměl ani střelu, což byl zásadní moment,“ řekl Kondelík.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít