Panorama

Ostravská i pražská semifinálová série florbalistek jsou vyrovnané

Florbalistky mistrovských Vítkovic klopýtly. V druhém utkání semifinále play-off extraligy prohrály s FBC Ostrava 2:3 a série je vyrovnaná 1:1 na zápasy. Stejně tak odpověděly na sobotní porážku vítězky základní části z Chodova, které vyhrály nad Tatranem Střešovice 8:2. Třetí a čtvrté duely sérií na čtyři vítězné se hrají v pátek a v sobotu na hřištích FBC Ostrava a Tatranu.

Sestřih utkání Vítkovice – Ostrava

Hráčky FBC Ostrava, které první duel prohrály 3:4, se dostaly do vedení v 8. minutě díky Paulíně Hudákové. V druhé polovině druhé třetiny zvýšily Radka Niemczyková a Veronika Rybičková, která využila přesilovou hru. Ve 48. minutě vykřesala naději domácím Nela Kubalčíková a v čase 54:47 snížila na rozdíl jediné branky Michaela Kubečková, ale těsnou výhru hostující hráčky udržely.

Chodov po porážce 2:4 vykročil za vítězstvím ve 13. minutě, kdy otevřela skóre Lucie Baldreichová. V polovině utkání sice odpověděla Lucie Krýslová, ale v čase 37:01 vrátila favoritkám náskok Markéta Prontekerová a 25 sekund před konec druhé části ještě zvýšila Klára Jiříková. Chodov ve třetí třetině přidal dalších pět branek a zvýšil na 8:1 a Tatran osm sekund před koncem už jen zkorigoval výsledek.

Výsledky 2. zápasů semifinále play-off extraligy florbalistek

1. SC Vítkovice – FBC Ostrava 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky: 48. Kubalčíková, 55. Kubečková – 8. P. Hudáková, 33. Niemczyková, 37. Rybičková. Stav série: 1:1.

Chodov – Tatran Střešovice 8:2 (1:0, 2:1, 5:1)

Branky: 12. a 59. Baldreichová, 47. a 56. Kovaříková, 38. Prontekerová, 40. Jiříková, 41. Skalíková, 54. Janatková – 31. Krýslová, 60. Lovíšková. Stav série: 1:1.