Konflikty Štencla s Daněm mají dohru. Zadák Motoru dostal stopku, útočník Ocelářů pokutu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Ti dva po sobě šli prakticky po celý páteční, čtvrtý, čtvrtfinálový zápas mezi Českými Budějovicemi a Třincem (4:1). Obránce Motoru Jan Štencel a útočník Ocelářů Marko Daňo. Pro oba má navíc střetnutí na jihu Čech dohru. Štencel obdržel od šéfa disciplinární komise Viktora Ujčíka stopku na nedělní, pátý duel série, Daňo vyfasoval pokutu za nafilmovaný pád.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

České Budějovice – Třinec, faul Štencla na třineckého Daňa, dlouhé videoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Štencel v 19. minutě utkání zasáhl Daňa hokejkou do slabin a hlavní sudí Šindel s Jarošem šli ještě přezkoumávat k videu, jestli by neměl přijít trest na pět minut a do konce utkání. Nakonec ale udělili jen dvě minuty za sekání.

Ujčík však zákrok překvalifikoval na bodnutí špičkou hole a Štencel přijde o nedělní utkání, ve kterém má Třinec v domácím prostředí za stavu 3:1 na zápasy druhý mečbol na postup do semifinále.

České Budějovice – Třinec, další z potyček mezi Daněm a Štenclem – dlouhé videoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Trestu neunikl ani Daňo. Nejedná se však o zápasovou stopku, ale o finanční pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu. Na konci druhé třetiny se slovenský útočník Ocelářů dostal do další potyčky se Štenclem. Po jejím skončení teatrálně nafilmoval pád po kontaktu s Lukášem Vopelkou.