Autor: iSport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Tomáš Nosek vstřelil v NHL po přihrávce Ondřeje Paláta druhý gól sezony. Po akci českých hokejistů vedlo New Jersey nad Ottawou 2:1, ale prohrálo 2:5. Chicago i díky 26 zákrokům Petra Mrázka zvítězilo na ledě San Jose 5:4 v prodloužení, přestože v úvodních 22 minutách nabralo čtyřgólové manko. Boston podlehl na ledě Philadelphie 2:3, přišel o první místo v soutěži a David Pastrňák dál čeká na stý bod v sezoně.

New Jersey prohrávalo 0:1, ale v úvodní minutě prostřední třetiny otočilo během 36 sekund na 2:1. Druhý gól Devils padl po české souhře: Palát i přes tlak bránícího hráče poslal puk z pravého kruhu do levého Noskovi, který se prosadil střelou bez přípravy. Zbytek zápasu ale patřil Ottawě, která kontrovala v rozmezí 25. až 30. minuty třemi trefami.

První dvě branky v San Jose vstřelil Thomas Bordeleau, který překonal Mrázka tečí a střelou z pravého kruhu. Další dva góly domácích přidal na začátku druhé třetiny Fabian Zetterlund. Prosadil se z mezikruží a v přesilové hře zakončil kombinaci do odkryté branky. Chicago snížilo ještě v prostřední části na 4:2 a prodloužení si vynutilo v čase 59:13 při hře bez gólmana. Obrat završil Seth Jones, který v zápase skóroval dvakrát.

Boston v závěrečných deseti minutách dvakrát odpověděl na branky, který dal útočník Philadelhie Travis Konecny, první hvězda zápasu. Duel rozhodl v 59. minutě Tyson Foerster. Pastrňák po úterním hattricku do sítě Ottawy vyšel naprázdno ve druhém utkání za sebou a zasekl se na 99 bodech (44+55). Stobodovou hranici překonal havířovský rodák v minulé sezoně jako druhý český hokejista v historii po Jaromíru Jágrovi.

Boston přeskočily v tabulce dva týmy. New York Rangers, kteří udolali Floridu 4:3 po nájezdech. Rozstřel rozhodl Artěmij Panarin, který skóroval v základní hrací době dvakrát. Před Bruins se dostal i Vancouver po výhře 4:2 nad Calgary. V sestavě vítězného týmu si připsal Filip Hronek tři kladné body do statistiky +/-.

Domácí: 38:15. Konecny, 55:16. Konecny, 58:31. Foerster

Hosté: 50:19. Brazeau, 56:12. Heinen

Domácí: Ersson (Sandström) – York, Sanheim, Ginning, Attard, Zamula, E. Johnson – Tippett, Frost, Konecny (A) – Farabee, Laughton (A), Brink – Foerster, Poehling, Hathaway – N. Cates, Couturier (C), Lycksell.

Hosté: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Lohrei, Peeke – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, J. Boqvist, Brazeau.

Furlatt, Markovic – Marquis, Baker

Wells Fargo Center, Philadelphia

Návštěva

18623 diváků

Domácí: 05:22. Clutterbuck, 08:50. Clutterbuck, 15:47. Palmieri, 21:51. Fasching, 29:11. Barzal, 35:32. Lee

Hosté: 11:20. Naměstnikov, 47:37. Appleton, 57:50. Perfetti

Domácí: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Pelech, Pulock, Romanov, Bortuzzo, Reilly – Palmieri, Horvat, Nelson (A) – Fasching, Barzal, Lee (C) – Pageau, Engvall, Clutterbuck (A) – Cizikas, MacLean, M. Martin.

Hosté: Hellebuyck (30. Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Iafallo, Scheifele (A), Connor – Toffoli, Monahan, Ehlers – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Perfetti, M. Barron, Naměstnikov.

L'Ecuyer, Dunning – Tobias, Fournier

UBS Arena, New York

Domácí: 24:45. M. Johansson, 31:44. Rossi, 35:11. Rossi, 54:51. Faber

Hosté: 10:07. Neighbours, 32:49. Kyrou, 43:50. Kyrou, 50:01. Kyrou, 62:05. Saad

Domácí: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Middleton, Bogosian, Chisholm, Mermis, Merrill – Zuccarello (A), Rossi, Kaprizov (A) – Boldy, Hartman, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, M. Foligno (A) – Beckman, Lucchini, M. Shaw.

Hosté: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Kessel, Perunovich – Neighbours, Thomas (A), B. Schenn (C) – Kyrou, Bučněvič, Saad – Kapanen, Hayes, Z. Bolduc – N. Walker, Sundqvist, Toropčenko.

G. Hebert, Ch. Lee – J. Johnson, R. Galloway

Xcel Energy Center, St. Paul

Návštěva

19 090 diváků

Domácí: 54:46. F. Forsberg

Hosté:

Domácí: Saros (Lankinen) – Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), Barrie, Del Gaizo, A. Carrier – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Zucker, Sissons, Evangelista – Jankowski, Novak, Beauvillier – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Hosté: Lyon (Reimer) – Chiarot (A), Seider, Edvinsson, Petry, Määttä, Gostisbehere – Perron (A), Larkin (C), Raymond – DeBrincat, Compher, P. Kane – Rasmussen, Copp, Fischer – Veleno, Czarnik, Fabbri.

O'Rourke, Luxmore – Alphonso, Deschamps

Bridgestone Arena, Nashville

Návštěva

17836 diváků

Domácí: 20:23. Bratt, 20:59. Nosek

Hosté: 04:56. M. Joseph, 24:06. Greig, 26:02. Crookshank, 29:01. Chabot, 50:15. Batherson

Domácí: Allen (Kähkönen) – Bahl, Marino, L. Hughes, DeSimone, B. Smith, Nemec – Meier, Hischier (C), Bratt – J. Hughes (A), Haula, Holtz – Palát (A), Nosek, Mercer – MacDermid, Tierney, Lazar.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chabot (A), Brännström, Chychrun, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – Crookshank, Stützle, Giroux (A) – Kubalík, Greig, M. Joseph – Katchouk, Kastelic, Kelly.

Lambert, Kozari – Suchánek, MacPherson

Prudential Center, Newark

Návštěva

16514 diváků

Domácí: 04:17. McMann, 18:14. W. Nylander, 28:02. Holmberg, 31:04. Holmberg, 35:46. McMann, 59:48. Matthews

Hosté: 44:59. Hyman, 48:32. Perry, 56:21. Draisaitl

Domácí: Samsonov (57. Mar. Jones) – McCabe, Rielly (A), Liljegren, Edmundson, Timmins, Benoit – Domi, Matthews (A), Knies – W. Nylander, Tavares (C), McMann – Reaves, Holmberg, N. Robertson – Dewar, Kämpf, Gregor.

Hosté: S. Skinner (40. Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl (A) – Foegele, Nugent-Hopkins, R. McLeod – Perry, Henrique, E. Kane – C. Brown, Carrick, Janmark.

Kelly Sutherland, Jean Hebert – Derek Nansen, Devin Berg

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 26:22. Fox, 28:23. Panarin, 56:33. Panarin, 65:00. Panarin

Hosté: 08:18. M. Tkachuk, 20:21. Luostarinen, 55:52. Verhaeghe

Domácí: Šesťorkin (Quick) – Schneider, K. Miller, Fox (A), E. Gustafsson, Ruhwedel, Z. Jones – Roslovic, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Wennberg, Brodzinski – Rempe, Goodrow (A), Vesey.

Hosté: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Björnfot, Montour, Mikkola, Mahura, Balinskis – Reinhart, Lundell, Luostarinen – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Tarasenko, Stenlund, Rodrigues – Okposo, Lorentz, Cousins.

McIsaac, Skilliter – Murchison, Brisebois.

Madison Square Garden, New York

Návštěva

18 006. diváků

Domácí: 00:48. Höglander, 28:16. Höglander, 56:42. J. Miller, 58:50. E. Lindholm

Hosté: 38:29. R. Andersson, 59:42. Hanley

Domácí: DeSmith (Šilovs) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Juulsen, Zadorov – Garland, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Lafferty, E. Lindholm, Michejev – Aman, Blueger, Podkolzin.

Hosté: Markström (Wolf) – R. Andersson (A), Kylington, Miromanov, Weegar, Pachal, Hanley – Pospíšil, Kadri, Huberdeau (A) – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Kuzmenko, Šarangovič, Dr. Hunt – Rooney, Greer, Zary.

Chmielewski, Syvret – Gawryletz, Shewchyk

Rogers Arena, Vancouver

Návštěva

18 903 diváků

Domácí: 07:03. Kempe, 22:18. Moore, 41:12. M. Anderson, 60:25. Gavrikov

Hosté: 19:54. Point, 55:26. Stamkos, 59:14. Stamkos

Domácí: Talbot (Rittich) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund, Moverare – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Fiala, Danault (A), Moore – Arvidsson, Dubois, Laferriere – Lizotte, Lewis.

Hosté: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Dumba, Perbix, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Stamkos (C), Cirelli, Hagel – Eyssimont, Paul, Chaffee – Motte, Glendening, Jeannot.

Rank, Dwyer – Murray, O´Quinn

Crypto.com Arena, Los Angeles

Návštěva

18 318 diváků

Domácí: 03:53. Bordeleau, 10:17. Bordeleau, 20:16. Zetterlund, 21:24. Zetterlund

Hosté: 26:45. Donato, 33:20. T. Johnson, 46:20. S. Jones, 59:13. Kurashev, 60:18. S. Jones

Domácí: D. Cooley (Blackwood) – Burroughs, Ferraro (A), Thrun, Rutta, Addison, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Barabanov, Kunin (A), Zadina – Bailey, Sturm, Bordeleau – MacDonald, Carpenter, Eklund.

Hosté: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Zajcev, Kaiser – Kurashev, Bedard, T. Johnson – Joe. Anderson, Dickinson (A), N. Foligno (A) – T. Raddysh, Athanasiou, Reichel – Donato, Entwistle, Slaggert.

Schlenker, Samuels-Thomas – Knorr, Hughes

SAP Center, San Jose

Návštěva

17 435 diváků

Domácí: 23:31. Barbašev, 24:57. Eichel, 43:02. Dorofejev, 57:18. Eichel

Hosté: 04:32. Gudbranson, 59:48. Meyer

Domácí: Hill (44. L. Thompson) – Hague, Hanifin, Theodore, McNabb (A), Whitecloud, B. Hutton – Marchessault, Eichel (A), Barbašev – Mantha, N. Roy, Stephenson – Amadio, W. Karlsson (A), Dorofejev – Kolesar, Howden, W. Carrier.

Hosté: Tarasov (Merzļikins) – Werenski (A), Severson, Provorov, Bean, Gudbranson (A), Christiansen – A. Nylander, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Sillinger, Texier – Fix-Wolansky, Voronkov, Pyyhtiä – Meyer, Gaunce, Olivier.