První mečbol Jihočeši odvrátili, porazili Třinec a snížili v sérii na 1:3

foto Play off hokejové extraligy - 4. zápas: Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec, 22. března 2024 v Českých Budějovicích. Zleva brankář Marek Mazanec z Třince, Martin Beránek z Českých Budějovic, Marian Adámek z Třince.

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic porazili ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play extraligy Třinec 4:1 a v sérii snížili na 1:3. Vítězný gól na 2:1 dal už v čase 6:04 Matěj Toman. Série se nyní přestěhuje na led obhájců titulu, kde se v neděli odehraje páté utkání.

V úvodních minutách hráči obou celků navázali na čtvrteční otevřenou partii, která následovala po dvou gólově dietních duelech v Třinci. V končící čtvrté minutě fauloval Adámek a hned po 28 sekundách početní výhody šli Jihočeši do vedení - pohotovou dorážkou z prostoru před Mazancovým brankovištěm se prosadil Kondelík.

Uběhlo jen 16 sekund, Hrachovina nestihl zareagovat na lehký pokus Nedomlela a bylo vyrovnáno. Už na začátku sedmé minuty si ale domácí vzali vedení zpět, když se prosadil Toman. V deváté minutě Pýcha z ideální palebné pozice těsně minul. Vyloučení Štencela v 19. minutě přineslo obrovské šance Ocelářů, ale Hrachovina několikrát odčinil zaváhání.

Hned v úvodu druhé části v dohrávané přesilovce mohl vyrovnat Daňo, ale Hrachovina byl proti. Přelstít ho nedokázal ze sóla ve 23. minutě ani Hudáček. Na druhé straně měl šanci navýšit náskok Přikryl, jenže ani Mazanec se nenechal zahanbit a udržel hosty na dostřel.

V polovině základní doby se proti pravidlům provinil Hrehorčák a v přesilovce Jihočechů měl Mazanec i porci štěstí, když ho po Kondelíkově zakončení zachránila branková konstrukce. Hned vzápětí se dostal na druhé straně do velké šance Dravecký, ale Hrachovina mu sebral radost. Ve 37. minutě měl další možnost Přikryl, i tentokrát však ztroskotal na Mazancovi. Čacho pár sekund před sirénou zakončil v oslabení přečíslení dvou na jednoho, Hrachovinu neprostřelil.

Třetí třetina probíhala dlouho bez větších šancí. Až ve 49. minutě ohrozil Hrachovinu bekhendovou dorážkou Hudáček a domácí opora schovala kotouč v lapačce. Třinec tím ale odstartoval velký nápor, který s ubývajícím časem ještě sílil. Hudáček trefil z úhlu tyčku. V 55. minutě ale chyboval Polášek a domácí uklidnil třetí trefou Kubík. Více než tři minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez gólmana a Ordošovi předložil puk před prázdnou branou Přikryl.

Hlasy trenérů po utkání:

Ladislav Čihák (České Budějovice): "My jsme samozřejmě chtěli do toho zápasu dobře vstoupit. Dali jsme gól v přesilovce, vzápětí jsme takový nešťastný sami dostali. Myslím, že ta první třetina byla z naší strany relativně slušná. Ve druhé jsme prohrávali vhazování, neměli jsme kotouč, soupeře jsme dostali trošku na koně. Něco jsme si řekli v kabině, ale ve třetí třetině tam byly znovu zbytečné ztráty a dostávali jsme soupeře do hry, rychle nám otáčeli hru. Nesmí se to stávat. V zápase jsme se udrželi díky Hráškovi (brankáři Dominiku Hrachovinovi) a obětavosti celého týmu. Jsme samozřejmě rádi za ten třetí gól, ale musíme se poučit a vyvarovat se toho. Jsem strašně rád, že jedeme do Třince. Uděláme maximum pro to, abychom sérii vrátili ještě sem do Budějovic a pokusili se ji ještě více zdramatizovat."

Zdeněk Moták (Třinec): "První třetina z naší strany byla nemastná, neslaná, bez bruslení, bez soubojů. Bohužel z toho rezultoval stav 2:1 pro domácí. Druhá a třetí třetina už byly poměrně slušné, vytvářeli jsme si střelecké i brankové příležitosti. Bohužel jsme je neproměnili. S jedním vstřeleným gólem se těžko vyhrává. I to se sice někdy dá, ale dnes to nestačilo."

Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Kondelík (Štencel, Pech), 7. M. Toman (Koláček, Vopelka), 55. Kubík, 59. Ordoš (F. Přikryl, D. Simon) - 5. Nedomlel (Cienciala, Daňo). Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

České Budějovice: Hrachovina - Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši, Štich - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - D. Simon, F. Přikryl, Ordoš - Valský, Pech, Kubík - M. Toman, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK