Sport

Překvapení se nekonalo. Oceláři se po přestřelce ujali vedení v sérii 3:0

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Zaplněná Budvar Aréna zažila nevídanou přestřelku oproti předchozím dvěma zápasům ve čtvrtfinále extraligového play off mezi obhájci titulu z Třince a domácím Motorem. Favorit si odvezl výhru 4:3.

První třetina střetnutí nabídla více hokejových momentů než oba duely na půdě Ocelářů dohromady. Zatímco na severu Moravy kralovaly především pevné defenzivy v čele s brankáři Hrachovinou a Mazancem, dnes se již v šesté minutě prosadil hostující Hudáček, když dorazil pod horní tyčku své nahození v obranném pásmu Motoru a Třinec vedl 1:0.

Poté přišlo rychlé vyrovnání budějovických z hole Adama Kubíka, jenž ukončil čekání domácích na gól v sérii po 130 minutách. Nedá se říci, že by byli třinečtí lepším týmem, avšak zůstali maximálně efektivní a z minima vytěžili maximum.

Po využité přesilovce vrátil hostům vedení Cienciala, na nějž navázal o dvě minuty později po nešťastné teči kapitána Motoru Gulaše, Miloš Roman. Zkušený lídr Budějovic Gulaš zůstal po smolném momentu na ledě a dokonale ho napravil. Po bleskové kombinaci před brankou Mazance snížil tvrdou střelou na 2:3 z pohledu Motoru. Stejné skóre platilo i při odchodu do kabin.

Ve druhém dějství zápas představoval spíše taktickou bitvu, v níž se Motor snažil dobývat svatyni Ocelářů. Optická převaha hráčů z jihu Čech přinesla kýžené srovnání stavu na 3:3 po druhé brance Kubíka.

Závěrečnou část opanovala zkušenost obhájců extraligového primátu s podobnými střetnutími z vyřazovacích bojů. Tým kouče Čiháka takřka do ničeho vážného nepustili. Naopak devět minut před třetí sirénou rozhodl svým třetím bodem večera Libor Hudáček.

Po úniku Daňa a faulu na něj dostali Oceláři ještě možnost trestného střílení, které sám hráč neproměnil. Ve hře bez brankáře k žádným nebezpečným situacím před brankou Třince nedošlo a hosté se tak dostali do trháku v podobě vedení 3:0 v sérii. Od postupu mezi čtyřku nejlepších celků sezóny je dělí jediná výhra.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.