FIM Speedway Grand Prix Chorvatsko

Brno i Hradec slaví čtvrtfinálová vítězství po nejtěsnějších možných duelech

Basketbalistky Tany Brno a Hradce Králové si na úvod čtvrtfinále připsaly nejtěsnější výhry o jeden bod. Brňanky doma v Králově Poli zdolaly 83:82 Chomutov, Lvice zvítězily 71:70 na hřišti pražské Slavie. Očekávaným triumfem zahájilo cestu za obhajobou titulu USK Praha, které deklasovalo 94:37 Trutnov.

Královéhradecká trenérka Romana Ptáčková
zdroj: ČTK / Profimedia

V duelu třetího týmu se šestým po dlouhodobé části potvrdilo Tany pozici favorita až v závěru. Brňanky ještě v polovině poslední čtvrtiny prohrávaly o sedm bodů, ale vyrovnanou koncovku zvládly lépe díky dvěma proměněným trestným hodům Kateřiny Galíčkové 26 sekund před sirénou.

"Holkám asi první utkání play-off, a navíc v domácím prostředí, svázalo ruce. Je důležité, že jsme zápas urvali pro sebe, nebyl to však úplně náš obvyklý výkon. V obraně se neplnilo to, co se mělo, nejsme zvyklé, aby nám soupeř dal doma 82 bodů," uvedla domácí trenérka Marcela Krämer.

"Obrovská škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout utkání do úspěšného konce. Rozhodlo pár detailů, o tom je play-off. My jsme udělali možná o chybu víc než soupeř nebo něco navíc, co nás stálo vítězství. Nedali jsme třeba 13 šestek," řekl chomutovský Pavel Staněk. Nejlepší domácí střelkyně Galíčková zaznamenala 19 bodů a 14 doskoků, v dresu Levhartic si připsaly Kateřina Bartoňová 23 bodů a Jasmene Wynnová-Pollardová 16 bodů a 14 doskoků.

Slavia usilující o první postup do semifinále v historii nedotáhla do vítězného konce dobře rozehraný duel, v jehož třetí čtvrtině měla náskok 10 bodů a po trojce Kateřiny Suchanové 65 sekund před sirénou vedla 70:68. Hradec skóre otočil vítěznou střelou Kristýny Čuperkové čtvrt minuty před koncem a další tříbodový pokus Suchanové už v obroučce neskončil.

Bývalé reprezentantky Suchanová a Alena Hanušová se postaraly dohromady o více než polovinu bodů Pražanek. Hanušová byla s 25 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 17 doskoků, Suchanová dala 23 bodů. Na druhé straně nastřílely shodně 19 bodů Pamela Effangová a Kateřina Zeithammerová a Lvice porazily Slavii na čtvrtý pokus poprvé v sezoně.

Účastník dubnového Final Four Evropské ligy USK potvrzoval roli favorita od samého začátku a už první čtvrtinu vyhrál o dvacet bodů. Nejlepší střelkyní byla s 25 body Emese Hofová, jež měla i 10 doskoků.