Rittich září. Český brankář vychytal v NHL třetí nulu z posledních deseti startů

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 3. 2024 7:33
David Rittich zastavil v NHL všech 31 střel hokejistů Minnesoty, připsal si třetí nulu z posledních deseti startů a dovedl Los Angeles k výhře 6:0.
David Rittich uchránil branku Los Angeles i při tomto ataku Minnesoty
David Rittich uchránil branku Los Angeles i při tomto ataku Minnesoty | Foto: Reuters

Jihlavský rodák si vylepšil obě hlavní brankářské statistiky: ve 21 zápasech má úspěšnost zásahů 92,1 procenta a v průměru inkasuje 2,17 branky na utkání.

V NHL chytá od sezony 2016/17 a lepší čísla po základní části nikdy neměl.

Rittich, který podepsal v létě s Los Angeles jednoletou smlouvu, přitom začal sezonu na farmě.

Klub si jej vytáhl do hlavního týmu v prosinci a český gólman šanci využil.

V zápase proti Minnesotě se stal druhou hvězdou zápasu, předčil jej pouze Viktor Arvidsson, který si připsal gól a přihrávku.

Stejné bilance dosáhl i Anže Kopitar. Slovinský útočník se stal 52. hráčem v historii NHL, který v soutěži nasbíral 1200 bodů.

Los Angeles Kings směřovali za výhrou od začátku, po třech gólech vstřelili v první i druhé třetině.

Radek Faksa přispěl přihrávkou k výhře Dallasu 5:2 nad Arizonou. Dallas prohrával po úvodní třetině 0:1, ale ve 46. minutě už vedl 5:1.

Pátý gól padl po akci Faksy. Český útočník se odvážně natlačil od zadního mantinelu před branku, jeho střelu sice gólman chytil, ale z dorážky se prosadil Craig Smith.

Na obratu se podílel gólem i Jamie Benn, který nastoupil k 1100. zápasu v NHL a všechny je odehrál v barvách Stars.

V brance Arizony dostal přednost Connor Ingram před Karlem Vejmelkou.

Auston Matthews režíroval dvěma góly a třemi asistencemi vítězství Toronta 7:3 ve Washingtonu. Na straně poražených skóroval dvakrát Alexandr Ovečkin. V posledních dvou měsících 15 zásahů a přibližuje se historickému rekordu NHL v počtu nastřílených gólů. Na kontě má 845 branek, Wayne Gretzky vede s 894 trefami.

Výsledky NHL:

Los Angeles - Minnesota 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Branky: 6. Danault, 16. Fiala, 17. Arvidsson, 21. Roy, 28. Spence, 38. Kopitar. Střely na branku: 27:31. Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas a z 31 střel neinkasoval. Diváci: 17.086. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Rittich, 3. Moore (všichni Los Angeles).

Washington - Toronto 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)

Branky: 30. a 47. Ovečkin, 34. McMichael - 1. a 33. Matthews, 21. W. Nylander, 40. McCabe, 48. McMann, 49. Bertuzzi, 57. Tavares. Střely na branku: 21:29. Diváci: 17.727. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Domi (oba Toronto), 3. Ovečkin (Washington).

Dallas - Arizona 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky: 28. Stankoven, 32. Benn, 33. Seguin, 45. J. Robertson, 46. C. Smith (Faksa) - 20. Keller, 49. Leonard. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Lundkvist, 3. Benn (všichni Dallas).