• Pondělní zastavení s pohádkami tisíce a jedné noci

pondělí 13.5 16:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna Za Parkem

• Absolventský koncert

pondělí 13.5 17:00 - ZUŠ - hrad, Strakonice

Milevsko doma odmítlo oslavy Hluboké. Rytířům nepomohl ani gól ve třech, Hanzal nedohrál

MILEVSKO – Vítěz základní části odmítl složit zbraně a odvrátil konec sezony! Hokejisté HC Milevsko 1934 ve třetím krajském finále zabrali, poprvé srazili Hlubokou nad Vltavou na kolena a minimálně do pátku prodloužili hokejovou sezonu. Svěřenci trenéra Františka Ševčíka do utkání vstoupili výborně a už v první části si vytvořili tříbrankový náskok – 3:0. Hlubočtí Rytíři ale chtěli zvednout pohár nad hlavu už ve středu, takže ani oni nedali zápas zadarmo a už před první přestávkou korigovali na 2:3. Velmi vyrovnaný a bojovný duel eskaloval na začátku třetí třetiny. Milevsko vedlo 5:3 a navíc hrálo po vyloučení největší hvězdy soutěže Martina Hanzala dlouhou dvojnásobnou přesilovku 5 na 3. Místo rozhodnutí ale přišel málo vídaný moment, kdy domácí po nepozornosti při rozehrávce za brankou v této komfortní situaci naopak sami inkasovali, puk za záda brankáře dotlačil Vácha – 5:4. Rázem bylo zaděláno na obrovské drama, Hlubockým narostla křídla a na chvilku sevřeli domácí ve třetině, ostřelovali Nováka, ale vyrovnat už nedokázali. Naopak ještě pět minut před koncem zkompletoval svůj hattrick Masopust a definitivní tečku za zápasem dal jeho spoluhráč z prvního útoku Krcho – 7:4.

Poslední minuty se dohrávaly v hodně napjaté atmosféře. O bitku hned po buly po Krchově gólu se postarali milevský David Blažek s hlubockým Lukášem Moudrým a v závěru ještě inkasoval trest do konce utkání Martin Hanzal. Ten za svůj zákrok z frustrace v útočné třetině odešel za rozhodnutého stavu předčasně pod sprchy.

Přestože se utkání kvůli programu na milevském zimním stadionu hrálo ve všední den až od půl deváté večer, našlo si cestu na tribuny kolem osmi stovek diváků. Ti vytvořili svému celku perfektní atmosféru, přijel také hlouček hostů, mimochodem do kotle Milevska přišli fandit i zranění hráči Milevska nebo ze druhého finále v Českých Budějovicích disciplinárně potrestaný brankář domácích Michael Panec.

Čtvrté finálové utkání, ve kterém budou mít hlubočtí Rytíři druhý mečbol, ale první na „domácí" půdě, se bude hrát v pátek 22. března v budějovické Pouzar aréně od 19.30 hodin. Pokud by Milevsko srovnalo sérii na 2–2, tak by se hrál rozhodující pátý zápas celého ročníku hned o den později, tedy v sobotu 23. března v Milevsku od 17 hodin.

Středa 20. března – 3. finále: HC Milevsko 1934 – HC Hluboká nad Vltavou Knights 7:4

(3:2, 2:1, 2:1). Branky a nahrávky: 1. Suchan (Březina), 9. Vochozka (Březina, Suchan), 15. Vochozka (Suchan), 27. Masopust (Janoch, Krcho), 35. Masopust (Štekr, Suchan), 56. Masopust (Janoch), 58. Krcho (Masopust) – 17. Hanzal (Vácha), 19. Hanzal (Matys, Nedorost), 33. Matys (Nedorost), 43. Vácha.

Milevsko: Novák – Štekr, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček – Janoch, Krcho, Masopust – Březina, Suchan, Vochozka – Chocholoušek, Januška, Blažek – Staněk, Přívozník, Pouch.

Hluboká nad Vltavou: Dašek – Robin Rákosník, Ťoupal, Melichar, Žlůva, Roman Rákosník, Škopek, Adam, Formánek, Dohnal – Arnold, Nedorost, Vácha, Schmidmayer, Moudrý, Kantor, Michel, Miler, Matys, Hanzal, Maurenz.