Česká spořitelna zahájila sezónu ve Španělsku

Jezdci týmu Česká spořitelna Accolade se ve Španělsku staví na start prvních závodů...

Autor: Tomáš Ježek

Prvními závody absolvoval tým Česká spořitelna - Accolade ve španělské Barceloně, které jsou součástí série Copa Catalana. V sobotním závodě cross - country UCI C2 se ukázala Karla Löffelmann, která si po tvrdém boji se všemi soupeřkami a dojela si pro vítězství. Na její úspěch navázal Marek Rauchfuss, který  prohrál souboj o vítězství až v samém závěru a druhé místo v silné konkurenci je skvělou vizitkou na startu sezóny. Na 11. místě dojel Jaromír Skála, 12. byl Marek Bartůněk.

Český šampion v cross - country Marek Rauchfuss dojel v cross - country na 2. místě

Nedělní maraton byl kompletně v režii Marka Rauchfusse, který si s konkurencí doslova pohrával. Dlouho si držel náskok a strojovým tempem si přijel v náročném terénu pro vítězství. Tečku za vystoupením v Gavě udělal mladý Marek Bartůněk. Zůstal časově jen těsně za pódiem na 6. místě a byl překvapením závodu. Jaromír Skála závod protrpěl a dojel do cíle až za třicítkou. Pro nachlazení se na start nepostavila Karla Löffelmann, která se soustředí na další závod v Coro de Amund poblíž Girony, kde bude tým Česká spořitelna Accolade opět startovat  v plném počtu.

Jaromír Skála s Markem Bartůňkem před startem

"V sobotu se jelo cross - country C2 seriálu Massi Supercup na rychlé netechnický trati. Rychlej závod plnej taktiky šel dobře, v závěru jsem ufoukl plášť, takže boj o vítězství o kousek nevyšel. V neděli se konal kratší maratonek v okolí Barcelony, tam už bylo více trailů, jelo se mi ještě líp a závod jsem si pohlídal. Na rozjetí to bylo ideální, ještě nás čeká XCO C2 a  dvoudenní etapák Volcat Igualada," okomentoval závody Marek Rauchfuss.

Výsledky - XCO Gava, ESP
Muži
1. Cullell Estape Jofre (ESP, BH Coloma Team)
2. Rauchfuss Marek (Česká spořitelna - Accolade)
3. Carvacho Sevilla  Didac (ESP, Irontech - Technic)

11. Jaromír Skála (Česká spořitelna - Accolade)
12. Marek Bartůněk (Česká spořitelna - Accolade)

Ženy
1. Karla Löffelmann (Česká spořitelna - Accolade)
2. Núra Bosh (ESP, Massi Bikes)
3. Alice Pirard (BEL, Multitask Industries)
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Ostatní závodyPrima Cup 2024 se rozjel v Hradci, na start se postavilo téměř 1000 bikerů
    Prima Cup 2024 se rozjel v Hradci, na start se postavilo téměř 1000 bikerů
  2. Český pohárZávěrečný díl Prima Cupu hostil Mikulov, Rauchfuss a Vojta vítězí
    Závěrečný díl Prima Cupu hostil Mikulov, Rauchfuss a Vojta vítězí
  3. Ostatní závodyMarek Rauchfuss počtvrté nejrychlejší na Gočárových schodech
    Marek Rauchfuss počtvrté nejrychlejší na Gočárových schodech
  4. Český pohárVíkendový souhrn: ČP XCM, Enduro série, MČR XCE, MČR urban DH, Chachar, Lawi Tour
  5. Mistrovství světaSvětový šampionát v maratonu se jede v neděli, na startu 6 Čechů