Branky, body, vteřiny

Jonákův hattrick zajistil Vsetínu úvodní výhru nad Jihlavou, první bod mají i Litoměřice

Jihlava dokázala na ledě Vsetína smazat tříbrankové manko, přesto do semifinále nakonec lépe vstoupili domácí Valaši. Na vítězství 5:3 měl rozhodující podíl Vít Jonák, který třikrát skóroval a na vítěznou branku přihrál. První bod v sérii se Zlínem získaly Litoměřice, úvodní domácí výhru 2:0 zařídil gólem a asistencí Petr Ton mladší. Přímý přenos druhého utkání z Litoměřic sledujte ve středu od 17:25 na ČT sport Plus.

Sestřih 1. semifinále první ligy Litoměřice – Zlín

Litoměřice se Zlínem vyhrály všechny vzájemné zápasy v této sezoně a navázaly na to i v semifinále. Bezbrankový stav trval až témě do poloviny závěrečné třetiny.

Nezměnil jej ani v čase 38:24 z trestného střílení Fin Markus Korpikoski, který hostujícího Daniela Hufa nepřekonal a faul Denise Kindla na Ondřeje Hrabíka nepotrestal.

Ve 49. minutě se domácí Stadion už radoval. Střelu Jakuba Tůmy tečoval mimo dosah zlínského gólmana Ton.

V čase 52:44 dovršil výsledek bekhendovým blafákem Filip Kuťák. Gólman Oldřich Cichoň udržel díky 41 úspěšným zákrokům poprvé v play-off a podruhé v sezoně čisté konto.

Sestřih 1. semifinále první ligy Vsetín – Jihlava

Vsetín, který loni vyřadil Jihlavu ve čtvrtfinále po výhře 3:0 na zápasy, protáhl svou vítěznou sérii proti Dukle už na osm utkání.

Valaši otevřeli skóre v polovině úvodní části, kdy po bekhendové přihrávce Šimona Jenáčka zamířil do odkryté branky Vít Jonák.

Vteřinu před první pauzou skóroval znovu. Při přesilové hře po vyloučení Tomáš Havránka zpracoval puk před brankovištěm po nahození Jakuba Tepera a opět překonal Adama Berana.

Ve 27. minutě získal domácím už tříbrankový náskok Erik Hrňa střelou z pozice mezi kruhy přes obránce.

Za 77 sekund se poprvé prosadila i Dukla díky Marcelu Štefančíkovi, jenž proměnil přihrávku Tomáše Harkabuse. V 33. minutě skóroval po průniku po pravé straně opět Slovák Štefančík a dostal Jihlavu na kontakt.

Po 84 sekundách třetí třetiny vyrovnal tečí střely Fabiena Kočího Šimon Jelínek. Ve 48. minutě ale vrátil domácím při vyloučení Matouše Menšíka vedení Teper. Výhru pojistil 148 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Jonák a dovršil hattrick.

Semifinále první hokejové ligy – 1. zápasy:

Litoměřice – Zlín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 49. Ton, 53. Kuťák. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:3, navíc Paukku (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1650.

Vsetín – Jihlava 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10., 20. a 58. Jonák, 27. Hrňa, 48. Teper – 29. a 33. Štefančík, 42. Š. Jelínek. Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Vašíček, Maňák. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 3220.