Liberec - Sparta 3:5. Rozhodl Vitouch, třetí výhra ve čtvrtfinále pro Pražany

Autor: ČTK, iSport.cz
1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Sparty porazili ve čtvrtfinále potřetí Liberec a po výhře 5:3 je dělí jedna výhra od postupu do semifinále. Na ledě Bílých Tygrů se na vítězství gólem a dvěma asistencemi podílel Miroslav Forman, vítěznou branku vstřelil v 52. minutě David Vitouch. Vyřazení a konec sezony bude Liberec odvracet ve středu, kdy bude mít opět výhodu domácího prostředí.

Pražané byli v úvodu střelecky aktivnější, do první výraznější šance se ale v 5. minutě dostal domácí Melancon. Brankář Kovář byl připravený. Hosté odpověděli příležitostí Lajunena, skóre se ale poprvé měnilo v 8. minutě, kdy se se štěstím prosadil Liberec. Birnerova zblokovaná střela se odrazila od Bulíře za bezmocného Kováře.

Sparta poté nevyužila první přesilovou hru, v 13. minutě ale po samostatné akci vyrovnal Forman. Následně při Konečného vyloučení mohl vrátit Bílým Tygrům vedení Birner, podařilo se to ale až v 18. minutě Klímovi, jenž potrestal chybu v rozehrávce soupeře.

Na začátku druhé třetiny při Krejčíkově trestu ohrozili Kováře Birner a Rychlovský, ani jeden z nich ale třetí gól přidat nedokázal. Blízko vyrovnání byl poté Lajunen, trefil ale jen tyč. V polovině utkání dokázal obrat Rychlovský o puk na obranné modré čáře Chlapíka, Kovář ale samostatný nájezd nejlepšího extraligového střelce po základní části zlikvidoval.

Sparta dokázala domácí dostat pod velký tlak, dařilo se jí střídat do útočného pásma a nakonec se dočkala i vyrovnávací branky. Po přihrávce aktivně hrajícího Formana se prosadil Krejčík.

Liberec se ale i potřetí dostal do vedení, když po 52 sekundách třetí části úspěšně zakončil rychlý protiútok Zachar, jenž v druhé formaci nahradil potrestaného Flynna. Pražané ale odpověděli stejnou mincí a ve 44. minutě se po další Formanově přihrávce prosadil Mikliš.

V 50. minutě mohl skórovat sám Forman, Hrenák ale jeho střelu zlikvidoval. Sparta se ale přece jen do vedení dostala, když Vitouch obral o puk McCoshena a prostřelil slovenského brankáře. Domácí se poté museli tlačit do útoku, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Naopak při power play inkasovali ještě jeden gól.

Hlasy trenérů:

Filip Pešán (Liberec): „Jsme ve stejné situaci jako v sérii proti Olomouci. Situace tak pro nás není neznámá. Na druhou stranu musím dnešní zápas hodnotit podobně jako utkání na Spartě. Ani ve třetím zápase jsme nebyli horším týmem, možná jsme měli více vyložených šancí než Sparta, ale Sparta je tým, který potrestá každou naši chybu. Je extrémně efektivní a nám chybí efektivita, abychom v sérii hráli důstojnější roli.“
Pavel Gross (Sparta): „Byl to opět náročný zápas, stejně jako předešlé dva, a já jsem hrozně rád a vděčný, že jsme vyhráli. Snažíme se bránit proti maličkostem, které Liberec celou sezonu zdobí. Někdy se nám to daří hůře, někdy lépe, ale věřím, že ve středu to bude ještě lepší. Vedeme 3:0, ale stále jsme připraveni na dlouhou sérii. Liberec je velmi kvalitní soupeř a všechny tři zápasy byly vyrovnané. Ve středu nás čeká další.“

Domácí: 07:06. Bulíř, 17:25. Kel. Klíma, 40:58. Zachar

Hosté: 12:30. Forman, 34:00. Krejčík, 43:45. Mikliš, 51:35. D. Vitouch, 58:57. O. Najman

Domácí: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Aubrecht, Budík, Galvas – Vlach, Filippi (A), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Zachar – Birner (C), Bulíř (A), Hawryluk – Pérez, Šír, Kel. Klíma.

Hosté: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Beaudin – D. Vitouch, Horák, Chlapík – P. Kousal, O. Najman, Řepík (C) – Buchtele, Lajunen, Forman (A) – Hrabík, Konečný, Harper.