Litvínov v Brně vyhrál i druhý zápas čtvrtfinále, třinecký Mazanec znovu vynuloval České Budějovice

Třinečtí hokejisté porazili také ve druhém čtvrtfinálovém utkání na svém ledě České Budějovice 2:0 a stejným poměrem vedou i v sérii. O obě branky se postarala druhá útočná řada Ocelářů: skóre otevřel v 19. minutě Marko Daňo a v čase 35:01 zvýšil David Cienciala. Brankář Marek Mazanec neinkasoval ani ve druhém zápase.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Litvínova Kristaps Zile a brněnský Kristián Pospíšil ve vzájemném souboji. (archivní foto) V úterý se v Litvínově hraje šesté utkání čtvrtfinálové série | Foto: Patrik Uhlíř | Zdroj: ČTK

Třinečtí zahrozili v úvodních minutách dvěma přečísleními, ale gólman Dominik Hrachovina nemusel ani zasahovat. Vladimír Dravecký minul odkrytou branku a Libor Hudáček s Davidem Ciencialou překombinovali situaci dva na jednoho. Domácí se prosadili až v závěru první třetiny. Hrachovina ještě skvěle zakročil proti dorážce Hudáčka, ale volný puk si našel Marko Daňo a doklepl jej do sítě.

Do kabin se mohlo jít za nerozhodného stavu. Kondelík ale před odkrytou brankou netrefil puk pod tlakem ideálně. Úvodní zápas nenabídl žádnou přesilovou hru. První možnost dostaly v sérii České Budějovice, ale hosté nic extra nevymysleli.

Zhruba v polovině zápasu si Jihočeši vytvořili několik nadějných střeleckých pozic, Adam Kubík, Michal Gulaši ani Josef Koláček ale Mazance nepřekonali. A tak udeřilo na opačném konci hřiště. Vyhození Hrachoviny podél mantinelu zachytil na pravé straně Hudáček, přistrčil puk Daňovi a jeho střelu dorazil do prázdné branky Cienciala.

Na druhé straně se neprosadili Lukášové Pech a Vopelka. Hosté odvolali gólmana už v čase 55:44 a po faulu Zacka Smithe hráli i přesilovou hru šest na čtyři. Obhájci titulu ale obětavostí uhájili druhé vítězství i čisté konto pro Mazance.

Třinec zahájil obhajobu titulu výhrou 2:0 na Českými Budějovicemi, Litvínov uspěl po nájezdech

Číst článek

Zápas měl několik podobností s prvním utkáním série. Opět se zrodil stejný výsledek, Mazanec znovu vychytal nulu a Oceláři opět nehráli přesilovou hru. Rozhodčí rozdali v úvodních dvou duelech pouze osm trestných minut.

Litvínovské čtyři góly ve druhé třetině

Sebevědomý nástup hostů mohl narušit už ve třetí minutě Jakub Flek, jehož nájezd zlikvidoval brankář Matěj Tomek. Jeho jistota a klid byly základem pevné obrany při očekávaném tlaku Komety.

Brňané ale cestu k otevření skóre hledali těžko. Domácí neuspěli při ošemetných nahozeních, střelách, ani dorážkách z předbrankového prostoru. Co do něj prošlo, zpacifikoval Tomek.

„Chemici“ vytěžili z minima maximum. V 15. minutě při krátkém pobytu v útočném pásmu se vyražený puk dostal k Pawlu Zygmuntovi, který otevřel skóre,

Vyrovnat mohl Tomáš Marcinko, ale zblízka netrefil prázdnou branku. Brnu nevyšla ani přesilovka na přelomu první a druhé třetiny, jeho největším problémem byla přesnost finální fáze a důraz před brankou.

A tak se opakoval scénář z první třetiny. Litvínovu stačilo pár útočných akcí, aby se prosadil podruhé. Jindřich Abdul našel křížným pasem Andreje Kudrnu, na jehož bombu neměl Dominik Furch nárok zareagovat. O tři minuty později po další pěkné kombinaci rozvlnil síť Liam Kirk a Furch přepustil místo v brance Štěpánu Lukešovi.

Ani to ale nebyl impulz pro změnu charakteru zápasu. Naopak. Z hostů čišela pohoda, kterou promítli do dalších hezkých akcí a hlavně gólů. Před druhou přestávkou se ještě trefili Petr Koblasa a znovu Kirk.

Brňané už nemohli pomýšlet na obrat, ale chtěli si alespoň zvednout pošramocené sebevědomí dílčím úspěchem ve třetí třetině. Hosté ale neslevili z pevné defenzivy, byť ji překonal v 50. minutě zblízka Adam Zbořil. Vzápětí byl ale vyloučen na pět minut a do konce zápasu Radek Kučeřík za faul na Abdula a tím byl odpor Brna definitivně utlumen.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

HC Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Daňo (L. Hudáček, Kundrátek), 36. Cienciala (Daňo, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Hynek, Klouček. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:0.
Sestavy:
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík, Štencel, Štich - M. Beránek, Harris, F. Přikryl - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Pech, D. Simon - Valský, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 50. A. Zbořil (Kohout) - 15. Zygmunt (Baránek), 27. A. Kudrna (Jurčík, Abdul), 30. Kirk (Czuczman, Koblasa), 37. Koblasa (Demel, Abdul), 38. Kirk (M. Sukeľ, Válek). Rozhodčí: Šír, Cabák - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 2:3, navíc Kučeřík (Brno) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 0:2.
Sestavy:
Brno:­ D. Furch (30. Lukeš) - Gazda, Ďaloga, Holland, L. Kaňák, Moro, Kučeřík, Osburn - Moses, Kollár, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Baránek, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Jurčík, A. Kudrna - Válek, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít