Třinec - České Budějovice 2:0. Obhájce přetlačil Motor i podruhé

0
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Třinečtí hokejisté porazili také ve druhém čtvrtfinálovém utkání na svém ledě České Budějovice 2:0 a stejným poměrem vedou i v sérii. O obě branky se postarala druhá útočná řada Ocelářů: skóre otevřel v 19. minutě Marko Daňo a v čase 35:01 zvýšil David Cienciala. Brankář Marek Mazanec neinkasoval ani ve druhém zápase. Série bude pokračovat ve čtvrtek na ledě jihočeského klubu.

Třinečtí zahrozili v úvodních minutách dvěma přečísleními, ale gólman Hrachovina nemusel ani zasahovat. Dravecký minul odkrytou branku a Hudáček s Ciencialou překombinovali situaci dva na jednoho. Domácí se prosadili až v závěru první třetiny. Hrachovina ještě skvěle zakročil proti dorážce Hudáčka, ale volný puk si našel Daňo a doklepl jej do sítě.

Do kabin se mohlo jít za nerozhodného stavu. Kondelík ale před odkrytou brankou netrefil puk pod tlakem ideálně. Úvodní zápas nenabídl žádnou přesilovou hru. První možnost dostaly v sérii České Budějovice, ale hosté nic extra nevymysleli.

Zhruba v polovině zápasu si Jihočeši vytvořili několik nadějných střeleckých pozic, Kubík, Gulaši ani Koláček ale Mazance nepřekonali. A tak udeřilo na opačném konci hřiště.

Vyhození Hrachoviny podél mantinelu zachytil na pravé straně Hudáček, přistrčil puk Daňovi a jeho střelu dorazil do prázdné branky Cienciala. Mazanec odolal i v závěru třetiny, kdy se rychle přemístil proti gólové střele Doudery a teči Přikryla.

V úvodu třetí třetiny se neprosadil Daňo z přečíslení dva na jednoho. Na druhé straně se neprosadili Pech ani Vopelka. Hosté odvolali gólmana už v čase 55:44 a po faulu Smithe hráli i přesilovou hru šest na čtyři. Obhájci titulu ale obětavostí uhájili druhé vítězství i čisté konto pro Mazance.

Zápas měl několik podobností s prvním utkáním série. Opět se zrodil stejný výsledek, Mazanec znovu vychytal nulu a Oceláři opět nehráli přesilovou hru. Rozhodčí rozdali v úvodních dvou duelech pouze osm trestných minut.

Domácí: 18:08. Daňo, 35:01. Cienciala

Hosté:

Domácí: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, Vrána (C), M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A).

Hosté: Hrachovina (Strmeň) – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, Doudera (A), Vráblík, Štencel, Štich – M. Beránek, Harris, F. Přikryl – Gulaš (C), Kondelík, Ordoš – Kubík, Pech (A), D. Simon – Valský, Vopelka, Koláček.