V prvním jarním kole jsme na domácí půdě přivítali mužstvo Cholupic, které je v tabulce na předposledním místě. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas. Cholupice přes zimu udělali pár posil a proto jsme kluky varovali aby utkání nepodcenili. Zápas začal opatrně. Od úvodního hvizdu jsme měli sice míč na nohou častěji my, ale soupeř se snažil seč mohl. A byli to právě hosté, kteří se dostali po naší hrubé chybě v rozehrávce do vedení. 0 : 1. Do poločasu jsme chtěli výsledek ještě otočit, ale po vytvoření si několika brankových příležitostí jsme nakonec aspoň ve 40. minutě vyrovnali brankou Dovhaniuka z penalty. 1 : 1. Druhý poločas se mnoha aspekty podobal tomu prvnímu. Obě mužstva bojovala a vytvářela si nadějné brankové příležitosti. Chybu před svým pokutovým územím tentokrát udělal soupeř a nabídl nám obrovskou šanci, kterou Makailov s přehledem proměnil. 2 : 1. Do konce zápasu už branka nepadla a nám se tak podařilo uhájit těsné a cenné vítězství v boji o záchranu. Tyto tři body budou v konečném účtování určitě důležité. Vítězství vybojovalo celé mužstvo hlavně svým nasazením a zodpovědným přístupem po celý zápas, což se ukázalo jako rozhodující zejména otočením nepříznivého stavu po nešťastném prvním gólu v naší síti.

FK Meteor Praha VIII „B“ – TJ Sokol Cholupice 2 : 1 (1 : 1)

Branky: 40. p.k. Dovhaniuk, 53. Makailov – 9. Moravec

Rozhodčí: J. Plzák – O. Eiselt, D. Pšanský

ŽK: 2 – 3