Sport

Slovácko veze z Teplic remízu. V hlavních rolích Fila a Heča

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Slovácko nevstoupilo do jarní fáze sezóny úplně dobře. Pouhé tři body ze čtyř zápasů jsou nejhorší bilancí klubu za dlouhou dobu. Navíc v posledním domácím zápase s Jabloncem nepředvedlo Slovácko nijak hezký výkon.

Vlastně byl dost špatný a v Teplicích tak bylo co dohánět. Byť hráči z Uherského Hradiště tahali většinu času za kratší část provazu, přivezli alespoň bod za remízu 1:1. Smutným hrdinou utkání je teplický Daniel Fila.

Dva rychlé góly a pak hra na honěnou

Už začátek zápasu sliboval hezký a pohledný fotbal. Bylo vidět, že oba týmy si jdou pro body a udělají pro ně cokoliv. Hrálo se aktivně, míč létal nahoru a dolů a zejména Teplice si vytvořily v úvodních minutách několik šancí. Ty však skončily buďto na obraně nebo v rukavicích Milana Heči. Po desáté minutě herního času dostal od Havlíka krásnou přihrávku Pavel Juroška ze Slovácka a proměnil samostatný únik. Snový začátek pro Slovácko a další zářez pro rychlonohého talenta. Už dlouhou dobu tvrdím, že jakmile se jednou rozstřílí, bude nebezpečný pro jakoukoliv obranu a brankáře.

Bohužel pro Slovácko přišlo srovnání hned minutu poté. Daniel Fila nasadil Hečovi housle a z ostrého úhlu srovnal skóre. Pro Slovácko to byla dosti nepříjemná facka. Zatímco na začátku zápasu bylo aktivní a dralo se za míčem, po zbytek prvního poločasu už nic moc nepředvádělo a spíš jen odráželo nápor Teplic. Čestnou výjimkou je šance Daníčka v samotném závěru, kterou Ludha jen těsně vyškrábl. A začala se projevovat nedůslednost a individuální chyby nejen v obraně, ale ve všech fázích hry.

Je opravdu smutné sledovat čtvrtý tým tabulky v krizi. A o to horší je to určitě pro fanoušky Slovácka. Po fantastickém podzimu teď přichází studená sprcha a Slovácko má co dohánět. Těžit nyní může pouze ze svého náskoku a pochybení ostatních týmů. První poločas pak byl jen předzvěstí nervového představení v poločase druhém.

Teplice by si výhru zasloužily

Ve druhém poločase byla hra Slovácka opravdu špatná. Když pominu nudné fáze při rozehrávce na vlastní půlce, snad ani jednou si Slovácko nebylo schopné přihrát třikrát za sebou. Neustálé ztrácení míče, nepřesné přihrávky, slabá hra v soubojích. To všechno pak ústilo v to, že Slovácko muselo tvrdě bránit nápor Teplic. Slovácko mělo pouze štěstí a vzdorovalo jednoznačně lepšímu soupeři. Ať už zmíním skvělého Filu, aktivního Yassera nebo všude přítomného Bílka.

Vrchol představení pak přišel po obrovské chybě Trávníka. Ten poslal Filu do jasné tutovky a Kalabiška jej fauloval ve vlastním vápně. Určitě to nebylo schválně, na záznamu je jasně vidět, jak se snaží svůj pohyb zastavit, ale nepodařilo se a pro Teplice byla odpískána penalta. K té se postavil Fila sám a neproměnil. Jeho střelu doprostřed brány posledním instinktivním pohybem nohy vykopl Heča a stal se tak hrdinou utkání pro fanoušky týmu z Uherského Hradiště. Nutno zde podotknout, že to nebylo Hečovo štěstí, ale bylo vidět, jak se na míč dívá a vyloženě se snaží na něj dosáhnout alespoň nohou.

Zbytek utkání už Slovácko nic moc nepředvedlo a muselo odolávat neustálému náporu Teplic. Hlavně na Filovi bylo vidět, že se snaží svou chybu napravit a byl velmi nebezpečný. Teplice sice nezvítězily, ale alespoň prolomily smutnou bilanci, kdy prohrály předchozích 7 zápasů se Slováckem.

Tady už fakt končí sranda

Slovácko je stále čtvrté a bude tak i bez ohledu na výsledek zápasu Pardubice - Baník. Jeho bodový náskok se však povážlivě snížil a v dalším kole jej čeká domácí zápas se Slavií. A jestli bude Slovácko předvádět takové výkony, co předvedlo s Jabloncem a nyní s Teplicemi, nemůže na body ani myslet. Ano, s Teplicemi to nebyla taková tragédie, jako o týden dříve, ale přesto to byl velmi slabý výkon a za bod můžou být hráči i fanoušci rádi. Pokud však chce Slovácko do pohárové Evropy, musí se něco změnit.

Smutnou pravdou je to, že teď se už nic měnit nedá. I dle vyjádření Martina Svědíka je po neúspěšném začátku jara nálada v kabině na bodu mrazu. A tomu ani nepřidává čím dál očividnější napětí mezi realizačním týmem a majiteli. Byť jsou to jen mé domněnky, je na každém rozhovoru s Martinem Svědíkem vidět, jak je frustrovaný, naštvaný a vlastně už neví, co má dělat. Vedení mu adekvátní posilu nepřivede a v posledních dvou přestupových oknech přišel jako adekvátní hráč možná Patrik Blahút. Jinak má ve zvyku vedení přivádět zadarmo hráče bez herní praxe a s pochybnou kondicí. To bylo vidět na začátku sezóny s Ciciliou a nyní i Markem Kvasinou. Nic proti nim, ale tým, který chce stabilně hrát TOP 6, potřebuje víc.

Opravdu zajímalo, kde jsou peníze, které si Slovácko vykopalo v Evropě v minulé sezóně? Po příchodu nového spolumajitele, skupiny Solar Global Vítězslava Skopala, se očekávaly investice a posílení. Zatím to ale vidět není a fanoušci Slovácka už Skopalovo jméno skloňují čím dál častěji (a ne v dobrém slova smyslu). Byť nějaká obměna kádru probíhá a podle mě i v celkem rozumném tempu, očekával bych prostě jiné hráče, než kteří půl sezóny přinejlepším leštili lavičku.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.