Jeden pád zvládla, druhý ne. Adamczyková byla v Montafonu pátá

ČTK ČTK
17. 3. 2024 15:49
Snowboardcrossařka Eva Adamczyková obsadila pátou příčku ve druhém závodě Světového poháru v Montafonu. V rakouském středisku stejně jako v sobotu nepostoupila do velkého finále, v semifinále upadla. Malé finále tentokrát ovládla.
Eva Adamczyková
Eva Adamczyková | Foto: Vakho Chikvaidze, Red Bull Content Pool

V boji o medaile byla nejlepší Francouzka Chloé Trespeuchová, která se díky tomu vrátila do čela SP. Z českých mužů z předkola postoupili Kryštof Choura a Radek Houser. Oba vypadli v osmifinále.

Úřadující mistryně světa Adamczyková dnes spadla hned dvakrát. Ve čtvrtfinále ji "sestřelila" olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018 Italka Michela Moioliová, přes ně ještě upadla Francouzka Julia Pereiraová de Sousa Mabileauová.

Adamczyková se po hromadném karambolu zvedla nejdříve a ještě si dojela pro druhou postupovou pozici za Američankou Lindsey Jacobellisovou.

V semifinále se olympijská vítězka ze Soči pohybovala na druhé příčce, ale v jedné z klopených zatáček ztratila rovnováhu, upadla a přišla o naději na postup. Výhrou v malém finále alespoň o dvě místa vylepšila umístění ze soboty.

Na stupně vítězů tento víkend v Montafonu nedosáhla. Další dvě medaile za vítěznou Trespeuchovou dnes získaly Jacobellisová a Australanka Josie Baffová.

Ani jeden z českých reprezentantů neprošel od čtvrtfinále. Jan Kubičík vypadl už v předkole, které nahradilo tradiční kvalifikaci. Choura dojel v osmifinále na nepostupové třetí příčce. Houser v osmifinále upadl a byl s velkým mankem čtvrtý.

Vyhrál Rakušan Alessandro Hämmerle před krajanem Jakobem Duskem a Francouzem Merlinem Surgetem. Už jistý celkový vítěz SP Éliot Grondin z Kanady do dnešního závodu nenastoupil.

Světový pohár ve snowboardcrossu vyvrcholí příští týden dvěma závody v kanadském středisku Mt. St. Anne.

SP ve snowboardcrossu v Montafonu (Rakousko):

Muži: 1. Hämmerle, 2. Dusek (oba Rak.), 3. Surget (Fr.), …21. Choura, 30. Houser - oba vypadli v osmifinále, 44. Kubičík (všichni ČR) - vypadl v předkole.

Průběžné pořadí SP (po 10 ze 12 závodů): 1: Grondin (Kan.) 752, 2. Hämmerle 548, 3. Bolton (Austr.) 392, …23. Choura 122, 32. Houser 65, 35. Kubičík 56.

Ženy: 1. Trespeuchová (Fr.), 2. Jacobellisová (USA), 3. Baffová (Austr.), …5. Adamczyková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 10 ze 12 závodů): 1. Trespeuchová 662, 2. Moioliová (It.) 584, 3. Bankesová (Brit.) 557, …5. Adamczyková 483, 37. Hrůšová (ČR) 8.