Počasí dnes17 °C, zítra19 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav
Bez reklam

Slovan Liberec se z Edenu vrací domů bez bodů

Slovan Liberec podle očekávání nestačil na pražskou Slavii. Přestože podal sympatický výkon, odváží si z Edenu 3 góly ve své síti.

Ve 25. kole zajížděl liberecký Slovan na půdu Slavie Praha. Hned ve 4. minutě vystrašil Vliegena exliberecký Van Buren, ale belgický brankář ve službách Slovanu jeho šanci zlikvidoval. V 15. minutě se už ale domácí prosadili, kdy penaltu po faulu Žambůrka proměnil Jurečka. Největší šanci Slovanu v prvním poločase měl Luka Kulenovič, jeho střela ale pouze orazítkovala břevno Staňkovy brány. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu vstoupila opět lépe Slavia a vypracovala si nebezpečnou střelu Holešem, kterou musel řešit Vliegen. Obrovskou šanci na srovnání zahodil v 65. minutě Kulenovič. Staněk předvedl bravurní zákrok a zneškodnil i následné dorážky. Skóre se však dlouho drželo na pouze jendobrankovém rozdílu. V 83. minutě ovšem střídající Chytil uklidnil domácí a hlavou je poslal do vedení 2:0. Konečnou podobu skóre dal v nastavení Jurečka, když dorazil Zmrzlého střelu. Slovan tak prohrál 3:0 a v tabulce zůstal na 9. místě.

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 3:0 (1:0)

Branky: 15. Jurečka (pen.), 83. Chytil (Wallem), 90+1. Jurečka (Zmrzlý). Žluté karty: 44. Pourzitidis (LIB), 77. Chaluš (LIB). Rozhodčí: Černý – Paták, Podaný; VAR: Rouček, AVAR: Nádvorník. Diváci: 17 513

SK Slavia Praha: Staněk – Douděra, Holeš (C), Zima, Diouf – P. Ševčík, Oscar – M. Jurásek, Jurečka, Wallem – Van Buren.
Náhradníci: Mandous – Ogbu, Tijani, Zafeiris, Tecl, Chytil, Provod, Schranz, Vlček, Tomič, Zmrzlý.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Fukala, Varfolomejev, Žambůrek, Ghali – Višinský, Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Hasalík – Lehoczki, Penner, Preisler, Lexa, Doumbia, Kok, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel