Třinec - Motor 2:0. Obhájci slaví, ale... Jak to bylo v brankovišti?

Autor: iSport.cz, ČTK
6
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Obhájce titulu z Třince vstoupil v neděli do play off hokejové Tipsport extraligy. Po základní části třetí Oceláři uspěli proti Českým Budějovicím 2:0, čisté konto vychytal Marek Mazanec. Při závěrečném tlaku Motoru se zdálo, že kotouč vzal v brankovišti do rukavice Martin Růžička, není to však zcela prokazatelné. Puk za brankovou čarou vidět není. Rozhodující trefu tak obstaral ve 44. minutě sváteční střelec Richard Nedomlel, do prázdné uzavřel skóre Andrej Nestrašil.

Třinečtí hokejisté vykročili v úvodním čtvrtfinále za obhajobou titulu výhrou 2:0 nad Českými Budějovicemi. První gól zápasu vstřelil ve 44. minutě obránce Richard Nedomlel, který skóroval poprvé v sezoně. Pojistku přidal Andrej Nestrašil při risku hostů bez gólmana. Čisté konto vychytal Marek Mazanec, jenž dostal přednost před Ondřejem Kacetlem, jedním ze strůjců posledních tří titulů Ocelářů. Série pokračuje v pondělí od 17 hodin opět v Třinci.

Více práce měl v úvodní třetině Hrachovina. Vytáhl se zejména při úniku Voženílka, nejlepšího hráče loňského play off. Domácí útočník se snažil rozhýbat brankáře, který ale zneškodnil šanci lapačkou. Hosté v závěru třetiny ustáli i několik závarů.

V prostřední části přibylo na obou stranách gólových příležitostí, ale brankáři kralovali. Hrachovina zastavil Romanův únik, utěsnil betony před osamoceným Helewkou a v přečíslení na něj nevyzrál Nestrašil. Při pohledné kombinaci Ocelářů měl gólman hostů i štěstí, že Čacho nedosáhl na puk před prázdnou brankou. Mazanec vychytal zblízka Ordoše i Harrise a v přečíslení jej nepřekonal ani Kubík.

Skóre se změnilo až ve 44. minutě, kdy se trefil zpoza pravého kruhu Nedomlel k bližší tyči. Hrachovinovi clonil ve výhledu Voženílek. Domácí mohli vzápětí zvýšit. Volný Smith z mezikruží minul branku a Cienciala neuspěl s bekhendovým blafákem.

České Budějovice se tlačily dopředu, ale narážely na dobře bránícího soupeře. Ke hře bez gólmana se odhodlaly minutu před koncem a vytvořily si obrovský závar, kdy se všichni hráči na ledě shlukli do brankoviště a na jeho hranici. Puk za brankovou čáru viditelně nepřešel. Situaci ještě prověřovali rozhodčí u videa po konci akce, kterou byl na druhé straně Nestrašilův gól do prázdné branky. Gól domácích platil.

Zápas nenabídl ani jednu přesilovou hru. V této herní disciplíně rozhodly České Budějovice o postupu do čtvrtfinále přes Karlovy Vary. Vylučovalo se jen v závěru druhé třetiny, po vzájemné potyčce usedli na trestnou lavici Daňo s Vráblíkem.

Domácí: 43:05. Nedomlel, 59:55. Nestrašil

Hosté:

Domácí: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, Vrána (C), M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A).

Hosté: Hrachovina (Strmeň) – Pýcha, Gulaši, Kachyňa, Doudera (A), Vráblík, Štencel, Štich – Gulaš (C), Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Harris, Ordoš – Kubík, Pech (A), D. Simon – Vopelka, Koláček, Toman.