Čtvrtek 9.5 18:00 - Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

• Prodaná nevěsta

Čtvrtek 9.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

Dynamo je zpátky na posledním místě. Dokáže se zachránit?

KARVINÁ – Velmi nepříjemnou porážku v existenčním utkání „o šest bodů“ utrpěli fotbalisté SK Dynamo České Budějovice na hřišti Karviné. Existenční zápas ztratili v 93. minutě gólem z penalty a právě Karviná se dostala o bod zpátky nad Dynamo. Střelecký účet v duelu posledního s předposledním otevřel budějovický Jan Suchan, pro kterého to byl už čtvrtý gól a na jaře má velmi dobrou střeleckou formu. Karviná však ještě do poločasu zásluhou Memiče srovnala. A když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, tak v nastaveném čase Dynamo čelilo penaltě, kterou Karviná po brance Alexe Ivána proměnila a ze Slezska tak odjelo s prázdnou.

Hodnocení Jiřího Lercha, trenéra Českých Budějovic: „Na Karvinou jsme se připravovali, podřídili jsme tomu všechno. Změnili jsme také rozestavení, udělali nějaké změny. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a dali jsme zaslouženě vedoucí branku. Pak jsme si bohužel nechali vyrovnat. To Karvinou posadilo do sedla. Ve druhém poločase jsme zbytečně nakopávali balony, kdy se nám to vracelo a domácí z toho byli nebezpeční. V závěru se stalo, co se stalo, je to smolné. Ale znovu říkám, sezona ještě neskončila. Odstup mezi týmy není veliký. Zápasů je ještě dost k tomu, abychom to zvládli."

Další kolo sehrají Jihočeši po reprezentační přestávce v neděli 31. března na Střeleckém ostrově proti vedoucí Spartě Praha. Ze soupeřů v boji o záchranu Karviná pojede do Hradce Králové a Zlín čeká cesta do Mladé Boleslavi.

MFK Karviná – SK Dynamo ČB 2:1

(1:1). Branky: 30. Memič, 90+3. Iván (pen.) – 20. Suchan. ŽK: 6–5 (Holec, Fleišman, Svozil, Boháč, Doležal, Iván – Nikl, Šigut, Sladký, Poulolo, Hellebrand).

Karviná: Holec – Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman – Boháč (83. Vinicius), Moses (83. Traore) – Memič (75. Ražnatovič), Regáli (67. Iván) – Čavoš, Doležal.

České Budějovice: Janáček – Sladký, Králik, Poulolo, Trummer – Suchan, Nikl (89. Skalák), Hellebrand (89. Böhm) – Šigut (70. Alli), Ondrášek (79. Tranziska), Čermák.