SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:0. Jurečka nejen z penalty, zářil Staněk

74
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Slavie v 25. kole první ligy porazili doma 3:0 Liberec a na chvíli se posunuli do čela tabulky, Sparta se ale pod tlak dostat nenechala a po výhře nad Hradcem dál o bod vede o bod. V Edenu se dvakrát prosadil Václav Jurečka, nejprve v 15. minutě z penalty otevřel skóre a v závěru utkání stanovil konečný výsledek. Mezitím se v 83. minutě trefil střídající Mojmír Chytil. Slovan nezvítězil ani ve 12. venkovním utkání v ligovém ročníku a je na deváté příčce o skóre za Teplicemi. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky duelu.

Slávisté doma v nejvyšší soutěži naplno bodovali pošesté v řadě. Liberec zdolali i podruhé v ligové sezoně, na podzim uspěli pod Ještědem po obratu 3:2. Slovan nenavázal na výhru 1:0 s Karvinou v minulém kole a v Edenu nebodoval v pátém ligovém zápase po sobě.

Domácí kouč Jindřich Trpišovský, který mezi lety 2015 až 2017 vedl Liberec, udělal v základní sestavě pět změn oproti čtvrteční porážce 1:3 s AC Milán, po níž Pražané vypadli v osmifinále Evropské ligy. Bývalý hráč vršovického klubu a nynější trenér Slovanu Luboš Kozel nemohl počítat s útočníkem Horským a obráncem Prebslem, kteří hostují na severu Čech právě ze Slavie. Kapitán Mikula nastoupil k 250. ligovému utkání.

Už ve čtvrté minutě se prodral k zakončení v malém vápně Van Buren, gólman Vliegen ale včas vyběhl a střelu vyrazil. Domácí vytěžili z úvodního tlaku gól po čtvrthodině. Douděra si narazil s Juráskem a před bránou ho zezadu zfauloval Žambůrek. Pokutový kop Jurečka s přehledem poslal do protipohybu Vliegena. Nejlepší střelec minulé ligové sezony proměnil pátou penaltu za sebou, v aktuálním ročníku neuspěl jen při prvním pokusu v srpnu v utkání s Jabloncem.

Slovan nebyl úvodní půlhodinu nebezpečný a domácímu brankáři Staňkovi dlouho dělalo potíže pouze ostré slunce, kvůli kterému si musel vzít kšiltovku. Až v 29. minutě zničehonic využil Kulenovič otevřené obrany a střelou z hranice vápna trefil břevno. Neuspěl ani Fukala hlavou o pět minut později.

Severočeši se v závěru první půle přece jen dostali do hry a po přestávce už byl k vidění vyrovnaný duel. V 56. minutě donutil Vliegena k dobrému zákroku dalekonosnou ranou domácí kapitán Holeš. Belgický brankář musel záhy znovu zasáhnout po Chytilově pohotové teči.

V 65. minutě mohli hosté po nevídané situaci srovnat. Kulenovič se ve vápně zbavil bránícího Zimy a jeho střelu z bezprostřední blízkosti Staněk vyrazil. Míč se ale dostal znovu k chorvatskému útočníkovi, kterého reprezentační gólman vychytal i podruhé a následně i do třetice. Vzápětí se blýskl i na druhé straně Vliegen při samostatném úniku Jurečky.

Severočeši si kromě gólových šancí vypracovali i řadu dalších nadějných útočných akcí, nejlepší defenzivu soutěže ale nepokořili. Kulenovič neukončil své dnešní střelecké trápení ani v 81. minutě, kdy z dobré pozice hlavou přestřelil. Slavia nedostala v lize branku popáté za sebou.

Naopak v 83. minutě Wallem našel v pokutovém území Chytila, který se prosadil v hlavičkovém souboji přes Mikulu a trefil se přesně k tyči. Čtyřiadvacetiletý reprezentant dal 11. gól v ligové sezoně. Pojistku přidal v 90. minutě Jurečka, který dorazil Zmrzlého střelu do tyče a se 13 zásahy se osamostatnil na druhém místě tabulky kanonýrů za plzeňským Šulcem (14 branek).

Domácí: 15. Jurečka, 83. Chytil, 90+1. Jurečka

Hosté:

Domácí: Staněk – Douděra (68. Schranz), Holeš (C), Zima, Diouf (46. Zmrzlý) – P. Ševčík (54. Zafeiris), Oscar – M. Jurásek (74. Provod), Jurečka, Wallem – Van Buren (54. Chytil).

Hosté: Vliegen – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Fukala (78. Penner), Varfolomejev (58. Doumbia), Žambůrek, Ghali (58. Preisler) – Višinský (78. Kok), Kulenović, Tupta (87. Lexa).

Náhradníci

Domácí: Mandous, Ogbu, Tijani, Zafeiris, Tecl, Chytil, Provod, Schranz, Vlček, Tomič, Zmrzlý

Klíčové momenty zápasu

Slavia - Liberec: Jurečka doklepl do sítě Zmrzlého střelu do tyče, 3:0!

Slavia - Liberec: Chytil se výborně pověsil do Wallemova centru a zvyšuje na 2:0!

Slavia - Liberec: Neskutečná Kulenovičova trojšance! Ani jednou nepřekonal Staňka

Slavia - Liberec: Holešovu pumelici ze střední vzdálenosti vytáhl Vliegen nad břevno

Slavia - Liberec: Kulenovič si skvěle zasekl a trefil břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Staněk kvůli slunci chytal proti Liberci v kšiltovce

Slavia - Liberec: Jurečka poslal Vliegena na druhou stranu a posílá sešívané do vedení! 1:0

Slavia - Liberec: Douděra padl v šestnáctce, penalta pro domácí!

Slavia - Liberec: Wallemovo prostrčení se dostalo až k Van Burenovi, tutovku lapil Vliegen

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905