• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Táborsko porazilo Jihlavu 2:1. , Autor: Josef Janda

Táborsko porazilo Jihlavu 2:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Druholigoví fotbalisté Táborska drží barážovou příčku i po 19 utkání letošní sezony. V sobotu 16. března přijela k Jordánu Jihlava, která by v případě úspěchu Táborsko na bronzové příčce vystřídala. Vysočina rozehrála partii velmi dobře a v závěru poločasu se díky Lackovi dostala do vedení. Táborští sehráli prachbídnou první půli, proto sáhl trenér Nádvorník ke dvěma změnám hned po přestávce a následovaly i další. Šťastnou ruku měl při nasazení Vladimíra Zemana, který po 10 minutách na hřišti zařídil v 73. minutě vyrovnání. Brankář Mastný si na Zemanovu střelu sáhl, ovšem vytěsnil ji pouze na tyč, od které se balon odrazil do branky. Táborsko skórovalo na jaře vůbec poprvé a trvalo mu to 253 minut. Rozuzlení přišlo v 79. minutě. Bojan Dordič se postavil k penaltě a poslal Mastného na opačnou stranu – 2:1.

Nejlepší střelec Táborska skóroval letos již posedmé a dal domácímu týmu klid do závěrečných minut. Jihlava si očekávaný tlak nevytvořila a po vyhraném poločase musela odjet z Tábora s prázdnou. Táborsko tak nakonec přece jen využilo zaváhání pronásledovatelů a před pěticí týmů má na 3. místě již čtyřbodový náskok (Příbrami budou odečteny dva body). S Táborskem slavil i někdejší trenér FK Tábor Jozef Vanko, kterému zástupci klubu pogratulovali před začátkem zápasu k jeho sobotním 60. narozeninám.

Po reprezentační přestávce se Táborsko představí na hřišti druhého Vyškova, kde se hraje v sobotu 30. března od 10.15 hodin.

FC Silon Táborsko – FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1), branky: 73. Zeman, 79. (z pen.) Dordič – 42. Lacko, rozhodčí Vokoun – Líkař, Cichra, ŽK (2-4): 86. Kateřiňák, 90+1. Svatek – 36. Shudeiwa, 52. Piško, 56. Křehlík, 82. Svoboda, 862 diváků.

FC Silon Táborsko: Pastornický – Varačka, Nsunzu (63. Kopáček), Novák, Plachý – Kateřiňák, Bláha – Osmančík (63. Zeman), Sojka (46. Koné), Dordič (90+4. Matoušek) – Šašinka (46. Svatek).

FC Vysočina Jihlava: Mastný – Svoboda, Vedral, Piško, Farka (86. Sagna) – Lacko (75. Pešek), Tureček (86. Šancl) – Křehlík (80. Peřina), Selnar (80. Franěk), Shudeiwa – Araujo-Wilson.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání mezi Táborskem a Jihlavou další podrobnosti.

Trenér Táborska Roman Nádvorník zhodnotí zápas, okomentuje nepovedený první poločas i zvládnutý závěr.

Střelec vyrovnávací branky Vladimír Zeman přiblíží důležité okamžiky a promluví o posledních minutách, kdy Táborsko hájilo náskok.