Na 159 km 2300 výškových metrů. Hlavní kopcovitější pasáž se nacházela mezi 45. a 90. km, kde byla první ze dvou vrchařských prémií (8,5 km, 3,8%, posledních 1,6 km 7,3%), po sjezdu z kopců a rovinatějším úseku život komplikovala druhá VP (2 km, 4,9%) s vrcholem necelých 30 km před cílem. Oproti včerejšku však byl závěr sice stoupavý, ale tentokrát citelněji (1,2 km, 6%).

O vítězství se opět utkala zhruba padesátka závodníků, jejíž součástí bylo i pět cyklistů ATT Investments. Martin Bárta (Lotto Kern-Haus PSD Bank) i Michael Kukrle (Felt Felbermayr) dnes znovu nějaký čas ztratili. Očividně mají jiné úkoly a jejich vlastní priority přijdou na řadu jindy.

V první desítce se znovu opakovala jména, která tady na Rhodosu bodují pravidelně. Vítězný Ital Romele (Astana Qazaqstan Development Team) už tady byl dvakrát čtvrtý, Patryk Stosz (Felt Felbermayr) si zopakoval včerejší umístění, Nor Drege (Coop-Repsol) se po třech prvenstvích znovu vrátil na stupně vítězů a udržel žlutý trikot atd.

ATT sice měl v první skupině dost lidí, v plánu měl podpořit Mártona Dinu, který už tady na Rhodosu dokázal být třetí a do etapy vstupoval z osmého místa, a Šimona Vaníčka, včera pátého, ale tentokrát se cíl naplnit úplně nepodařilo.

Nejlepší byl nakonec na 11. místě Michal Schuran následován Mártonem Dinou. Ten se po etapě posunul o jedno místo, takže do poslední etapy vstoupí z průběžné sedmé pozice.

Dnes nemám tak pozitivní hodnocení. Prosadit primární lídry Dinu s Vaníčkem minimálně do první desítky se nepodařilo. Pro místa na začátku druhé desítky jsme sem nepřijeli. Poslední příležitost máme zítra, doufám, že to bude výsledkově lepší,“ řekl k etapě sportovní ředitel Vojta Řepa.