Hokejisté Pardubic a Sparty vstoupili úspěšně do čtvrtfinále extraligy

foto Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas: HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové, 15. března 2024, Pardubice. Zleva Matěj Paulovič z Pardubic, brankář Lukáš Pařík z Hradce Králové a Alex Tamáši z Hradce Králové. PC

Praha - Hokejisté vítěze základní části extraligy Pardubic a druhé Sparty zahájili čtvrtfinále play off vítězně. Dynamo vyhrálo ve východočeském derby nad Hradcem Králové 5:4 v prodloužení, Pražané zdolali Liberec 3:2 po samostatných nájezdech. Druhé zápasy sérií na čtyři vítězné se hrají opět v Pardubicích a v pražské O2 areně v sobotu.

Pardubice uspěly i přesto, že s Mountfieldem prohrávaly 0:2 i 2:3. Hosté získali dvoubrankový náskok do 13. minuty po gólech Jordanna Perreta a Graemea McCormacka, který využil přesilovou hru. V úvodu druhé části rychle smazali ztrátu Tomáš Zohorna s Tomášem Vondráčkem.

V polovině prostředního dějství vrátil Hradci náskok Radovan Pavlík, ale v 34. minutě vyrovnal svým druhým gólem v utkání Zohorna a po 60 sekundách třetí třetiny otočil stav v přesilovce pěti proti třem Lukáš Sedlák. V 50. minutě vynutil Alex Tamáši nastavení, v kterém rozhodl po 85 sekundách Martin Kaut.

V O2 areně otevřel skóre v polovině úvodní třetiny Liberec díky brance nejlepšího střelce základní části Jakuba Rychlovského. V 25. minutě vyrovnal v početní výhodě obránce Jakub Krejčík a v polovině druhé části otočil stav David Vitouch. V čase 58:05 poslal zápas do prodloužení Michal Bulíř. V rozstřelu se prosadili jen domácí Aaron Irving a Roman Horák.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 5:4 v prodl. (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. T. Zohorna (Pánik, Sedlák), 23. Vondráček (Poulíček, Mandát), 35. T. Zohorna (Hájek, R. Kousal), 41. Sedlák (Hyka, Košťálek), 62. M. Kaut (Košťálek, T. Zohorna) - 6. Perret (Blain), 13. McCormack (Kevin Klíma, Perret), 30. R. Pavlík (Miškář, Jank), 50. Tamáši (R. Pavlík, Miškář). Rozhodčí: Hradil, Vrba - Rampír, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Krejčík (P. Kousal, R. Horák), 31. D. Vitouch (R. Horák, Kempný), rozhodující sam. nájezd Irving - 11. Rychlovský (Flynn, Hrenák), 59. Bulíř (Filippi, McCoshen). Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 11.776.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.05.2024 ČTK