V deseti se s giganty rovnat nelze, poznala Slavia. Eden však ocenil statečný boj sešívaných s AC Milán

Sen o tom, že složí dalšího slavného rivala na lopatky, se do přestávky rozplynul. Dvoubrankové manko z prvního osmifinále Evropské ligy v Miláně totiž už během první půle odvety v Edenu narostlo o další tři góly. Vše umocnila ještě červená karta pro kapitána Holeše. Stejně ale sešívané vyprovodil po prohře 1:3 do kabin aplaus tribun. Co srážka týmu Jindřicha Trpišovského s evropským gigantem ukázala?

Tábor vicemistra naštvalo další vyloučení

Jestli trenér Jindřich Trpišovský nemohl skousnout vyloučení Malicka El Hadji Dioufa za faul na Christiana Pulisice na San Siru, tak po odvetě v Edenu bude kroutit hlavou ještě více. Sudí Glenn Nyberg poslal totiž slávisty znovu už v prvním poločase do deseti. Tentokrát ve 20. minutě vyloučil kapitána Tomáše Holeše. Domácí záložník při souboji neúmyslně šlápl na kotník hostujícího Davideho Calabrii.

Švédský arbitr však nevytasil červenou okamžitě. Upozornil jej až VAR, že by si měl jít zákrok prohlédnout na video. Přezkum trval několik minut. Jako by si Nyberg nebyl vyloučením jistý. Nakonec ale Holeše poslal do sprch. Bývalý bundesligový fotbalista David Kobylík v přímém přenosu ČT Sport jen kroutil hlavou. Nesouhlasné názory s červenou se objevovaly i na sociálních sítích.

Milánské hvězdy zářily a měly nabito

Jeden má v CV Borussii Dortmund a Chelsea, druhý zase cenovku skoro 100 milionů eur. A oba zatápěli slávistům. Christian Pulisic i Rafael Leão v Praze vstřelili gól a na jeden nahráli. Navíc jeden druhému. Američanovi navíc Staněk další trefy znemožnil parádními zákroky. Na výstavní trefu portugalského křídelník už ale byl krátký – Leão v nastaveném čase prvního poločasu.zakroutil míč vinglu. V sezoně to pro Pulisice a Leãa byly už jedenácté trefy.

Červená karta? V Itálii by to možná nebyl ani faul, kroutil hlavou slávista Zima. Je to pro nás hořké, dodal

Eden padl, počtvrté za posledních 27 zápasů

Bylo to jedno z předzápasových témat – dokáže Slavia doma v Edenu skolit další velké zvíře? Navázat na bitvy s AS Řím, Leverkusenu či Fenerbahce se ale nepovedlo. A tak svěřenci Jindřicha Trpišovského přidali další nepovedený večer, který od sezony 2020/21 zažili jen s Arsenalem, Feyenordem a Kluží. Z 27 domácích zápasů v evropských pohárech padli pouze ve čtyřech případech, což stále činí slušnou úspěšnost 70 %.

Parádní kulisa s jedinou kaňkou

Červená, tři inkasované góly za poločas… To byly pro vyprodaný Eden velké rány. Ale obecenstvo jako by nepříjemnosti hodilo za hlavu a dál hlasitě fandilo. Fanoušci podporovali Slavii, jako by dál hrála o postup. Několikrát sice jako projev nesouhlasu se švédským sudím zazněl pokřik “UEFA Mafia”, ale daleko víc rezonovala bouřlivá atmosféra. Jedinou kaňkou bylo, když jedinec za slávistickou brankou polil hostujícího Yacineho Adliho kelímkem s pivem. To sudí Nyberg dokonce i přerušil zápas a Lukáš Provod musel jít domácímu kotli domluvit.