Plzeň po penaltách slaví postup, Sparta a Slavia v evropských pohárech končí

Brankář Servette FC Jeremy Frick během zápasu s Viktorií Plzeň 14. března 2024.

aktualizováno •

Západočeský tým slaví historicky první postup do čtvrtfinále evropských pohárů. Fotbalisté Slavie podlehli doma italskému AC Milán 1:3, Sparta si z Liverpoolu odváží porážku 1:6.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Oba zápasy osmifinále Evropské konferenční ligy mezi Viktorií Plzeň a Servette Ženeva skončily remízou, rozhodnout tak musely penalty. V nich se západočeští fotbalisté nemýlili.

Plzeň tak po výhře 3:1 na penalty slaví historicky první postup do čtvrtfinále evropských pohárů.

Pražská Slavia se ve čtvrtek po prohře 2:4 v Itálii pokusila v dvojzápasu Evropské ligy proti AC Milán o obrat. Do zápasu sice sešívaní nastoupili dravě a dokonce si dokázali vytvořit několik šancí, jenže jako by se opakoval scénář z Milána. Už po 20 minutách hry obdržel slávistický Holeš červenou kartu po tvrdém střetu s Calabriou.

Od té doby se hráči italského týmu dostali do hry a dokázali si kvalitní kombinací vytvářet jednu šanci za druhou. Do přestávky se trefili Pulisic, Loftus-Cheek a Leao. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:3.

V druhém poločase se oslabeným slávistům po trefě Juráska podařilo snížit na 1:3, v 85. minutě už ale bylo za celkového stavu 7:3 prakticky rozhodnuto.

Ruben Loftus-Cheek a Lukáš Provod během zápasu Slavia Praha – AC Milán 14. března 2024.

I v prvním utkání, které se hrálo na legendárním San Siru, Slavia dohrávala v deseti. Zápas byl po půlhodině stále bezgólový, v tu chvíli ale slávistický Diouf tvrdým skluzem zasáhl unikajícího Pulisice a dostal červenou kartu. Poté už dominovali domácí a zápas skončil 4:2.

Venkovní odveta Sparty, která doma prohrála 1:5 s anglickým Liverpoolem, se hrála od 21 hodin. A tým z Letné nezačal nejlépe - už po 20 minutách prohrával 0:4, do poločasu se sice sparťanům díky Birmančevičovi podařilo snížit na 1:4, do konce zápasu ale dostali ještě dva góly.