Na přesně 3,8 km cyklisté nastoupali 213 výškových metrů, což představuje průměrný sklon 5,6%. Maximální sklon činil 800 metrů před cílem 7,8%.

Startovní listina 16. ročníku Tour of Rhodes Powered by Rodos Palace (2.2) byla téměř totožná s předešlou GP Rhodos. Mj. tedy devo tým Astany, Lotto Kern-Haus PSD Bank s Martinem Bártou obklopeným šesti Němci, rakouské Vorarlberg a Felt-Felbermayr s Michaelm Kukrlem a kluky, co ještě loni jezdili v ProTeams (Schönberger) anebo dokonce ve WorldTeams (Pernsteiner), americké Hagens Berman-Jayco s cyklisty šesti národností či Project Echolon s vítězem GP Rhodos Tylerem Stitesem, dánský Airtox-Carl Ras s třetím v GP Rhodos Wangem a především norský Coop-Repsol s André Dregem, který do prologu absolvoval na Rhodosu tři závodní dny, z toho dvakrát vyhrál a jednou byl druhý!

ATT Investments nastoupil v sestavě Filip Řeha, Michal Schuran, Daniel Turek, Matthias Schwarzbacher, Matúš Štoček, Márton Dina a původně nominovaného Jirku Petruše kvůli nemoci nahradil Šimon Vaníček.

V konkurenci 24 týmů po 7 lidech zajeli kluci z ATT jako tým velmi slušný prolog. Márton Dina, který má být lídrem týmu v celkovém pořadí, obsadil 9. místo, výborný výkon podal ještě loni junior Matthias Schwarzbacher, když na 15. pozici ztratil 28 sekund, o dvě místa a 1 vteřinu za ním byl klasifikován Dan Turek a o další 3 vteřiny na 23. místě Filip Řeha. Součet prvních tří znamenal čtvrtý nejlepší výkon za norským Coop-Repsol, v němž opět o parník dominoval Drege před dvěma borci Vorarlbergu.

Michael Kukrle byl klasifikován na 29. místě (+0:35) a Martin Bárta na 66. (+0:53).

Od zítřka jsou na programu tři etapy. Mají vesměs klasikářský profil včetně dvou stoupavých závěrů, v čemž vyniká zvláště druhá etapa (1,2 km, 6%). Kopců je na trase etap poměrně dost, ale nejsou extrémní ani délkou, ani sklonem a jsou umístěny ve středních částech etap. Dá se tedy předpokládat – kromě nejspíš druhé etapy, kde by měl z ATT vyniknout Márton Dina - dojezd očesané, ale stále relativně početné skupiny. V takových dojezdech by své přednosti mohl předvést Šimon Vaníček, který tady byl ve vloženém tradičním kritériu čtvrtý, a možná i Matthias Schwarzbacher. To vše pod kapitánskou taktovkou Dana Turka.

Favorit číslo jedna je ovšem nad slunce jasný. 24letý André Drege tady vyhrává ve spurtu početné skupiny a i v dojezdu na kopec, má životní fazónu a je odskočený od všech ostatních o minimálně jeden level. Loni tady skončil celkově třetí, o místo před Jakubem Otrubou. A kdože vyhrál? António Morgado, který od letošní sezóny brázdí silnice v bílém trikotu UAE Emirates.