Ronaldo selhal, z pár kroků netrefil prázdnou bránu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Ani Cristiano Ronaldo není neomylný. Fanoušci po celém světě možná ještě teď nevěří, jakou šanci hvězdný portugalský fotbalista v asijské Lize mistrů zahodil. Z pár kroků netrefil prázdnou bránu. A saúdskoarabský an-Nasr, za který hraje, nakonec ve čtvrtfinále soutěže vypadl s celkem Al Ain.

Cristiano Ronaldo v zápase asijské Ligy mistrů

An-Nasr musel z prvního utkání proti soupeři ze Spojených arabských emirátů dohánět jednogólové manko. Během první půle prohrával dokonce o dvě branky, ale obří ztrátu začal mohutně umazávat.

Když byl stav 2:2, naskytla se Ronaldovi jedinečná příležitost. Po střele jednoho ze spoluhráčů vyrazil brankář hostí míč přímo k němu. Devětatřicetiletý Portugalec byl v malém vápně, brána před ním zůstala odkrytá. Naprostá pohoda pro takového šutéra, řekli byste si.

Jenže Ronaldo minul, poslal míč vedle tyče. Sám se divil, nevěřícně stál. S ním i jeho spoluhráči a fanoušci.

An-Nasr nakonec třetí branku dal a poslal utkání do prodloužení. V něm oba týmy přidaly jednu trefu, Ronaldo se v něm prosadil z pokutového kopu. O vítězi tak rozhodly až penalty, an-Nasr je nezvládl. Proměnil ji jen Ronaldo a sen o triumfu v asijské Lize mistrů pro něj, Sadia Maného, Marcela Brozoviče a další skončil.