Fotbalisté Slavie porážkou Teplic 4:0 poslali do Plzně vzkaz, jakým rozdílem branek se doma vyhrává

Fotbalisté Slávie  ve 24. kole FORTUNA:LIGY zvítězili  doma nad Teplicemi  4:0, což před  odvetou  v osmifinále Evropské ligy proti AC Milán, byla docela potřebná nadílka pro udržení naděje srovnat náskok italského týmu z prvního duelu.  Navíc nikdo netušil, že  skore 4:0, s jakým se Slavia vypořádala se svým soupeřem z Teplic,  si o několik hodin později vezmou jako příklad i plzeňští fotbalisté, kteří 4:0 porazili doma Spartu a tento výsledek pozměnil bodové rozdíly Sparty, Slavie a nakonec i Plzně v tabulce. Ale popořadě, utkání Slavia Praha - Teplice se hrálo v neděli 10. března 2024.

Uspěch Slavie zařídili Matěj Jurásek, který  se trefil dvakrát a  Conrad Wallem a Václav Jurečka, kteří zase skorovali ve druhém poločase. Brankář Jindřich Staněk už podruhé v řadě v nejvyšší české fotbalové soutěži  nepustil žádný gól a jeho čisté konto je před očekávaným utkáním Evropské ligy také dost důležité pro slunce v duši.

Fotbalisté Slavie začali  obrovským náporem, ale jejich střely mířily mimo branku nebo do rukou teplického brankáře  Ludha.  Už se zdálo, že do přestávky diváci branku neuvidí, ale po půlhodině obléhání teplické branky najednou  všechno bylo jinak. Matěj Jurásek  během pouhých čtyř minut dvěma střelami změnil bezbrankové skore na poločasové skore 2:0. Jak se to stalo?

Ve 38. minutě totiž Matěj Jurásek protáhl teplického brankáře, který  marně skočil za Juráskem vypáleným míčem mířícím  přímo do branky - 1:0.

Obdobnou bombu Matěj Jurásek vypálil ještě  42. minutě a  to už  bylo - 2:0.

Teplice  potřetí inkasovaly v 57. minutě, kdy  teplického brankáře prostřelil  Conrad Wallem – 3:0.

Už to vypadalo, že k ničemu důležitému na hřišti nedojde a proto někteří diváci, kteří patrně  chtěli na ČT art stihnou záznam Smetanovy opery Čertova stěna odcházeli z ochozů domů, ale to nevěděli, že padne ještě jedna branka.

Ve třetí minutě nastavení  se totiž ještě trefil  Václav Jurečka a ti, kteří sledují jeho sportovní kariéru věděli, že to byl jedenáctý gól v tomto ligovém ročníku - 4:0.

Slávisté před 17 464 diváky, z nichž v sektoru pro hosty bylo docela plno, porazili Teplice 4:0.

A to nebylo všechno. Fotbalisté Slavie porážkou Teplic 4:0 totiž ještě  poslali do Plzně vzkaz, jakým rozdílem branek se doma vyhrává a v Plzni to hned předvedli proti vedoucímu týmu tabulky Spartě Praha, kterou Viktorie porazila 4:0.

Fotbal

FORTUNA: LIGA 2023/2024

24. kolo

SK Slavia Praha -  FK Teplice  4:0  (2:0)

Branky:  38. a 42. Jurásek, 58. Wallem, 90. Jurečka  *   Diváci:   17464  *  Žluté karty:  Bořil (mimo hřiště) - Mičevič, Chaloupek  *  Rozhodčí:  Machálek – Kubr, Antoníček

SK Slavia Praha:  Staněk – Vlček (80. Provod), Ogbu, Zima, Diouf – Masopust (C) (46. Tomič), Oscar (72. Tijani) – Jurásek (64. Zmrzlý), Jurečka, Wallem – Van Buren (64. Tecl)

FK Teplice:   Ludha – Cykalo, Chaloupek (C), Mičević (46. Mareček) – Švanda, Jukl, Knapík, Urbanec (46. Beránek) – Trubač (72. Bílek) – Čerepkai (46. Vachoušek), Jásir (62. Křišťan)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz