Počasí dnes15 °C, zítra19 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav
Bez reklam

Je srovnáno. Poruba dnes Duklu přetlačila a série se vrací na Vysočinu

Dnes se jihlavská Dukla v rámci čtvrtfinále Chance ligy opět utkala s Porubou, z vítězství se ale tentokrát radoval favorit. Série se za stavu 1:1 vrací na Vysočinu. Dvojutkání odehraje Dukla ve středu a ve čtvrtek.

Jihlavští hokejisté vstoupili do druhého utkání čtvrtfinále lépe. Po 92 sekundách hry potrestali faul Šoustala, když se od modré trefil Tomáš Havránek. Jenže už v 10. minutě Poruba po dvou brankách vedla. Na další přesnou trefu se čekalo až do začátku třetí třetiny, kdy Jihlava znovu využila přesilovku, tentokrát zásluhou Tomáše Harkabuse. Stejný hráč v 52. minutě vstřelil již 10. gól Dukly v přesilovce v play off, když smazal sporné vedení Poruby, která dala gól na 3:2 do posunuté branky.

Osm minut před koncem ale dostal pětiminutový trest jihlavský bek Filip Dundáček. Poruba přesilovku využila dvakrát a v závěru skórovala i do prázdné branky.

Po porážce Dukly 3:6 se série stěhuje na Vysočinu za stavu 1:1 na zápasy. Třetí zápas se hraje ve středu 13. března od 17:30, čtvrté utkání o den později ve stejný čas.

HC RT Torax Poruba - HC Dukla Jihlava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 8. Šedivý (Mrázek), 10. Šoustal (Gutwald, Střondala), 51. Razgals, 56. Razgals (Klimíček), 57. Lemcke (Vachovec, Gřeš), 59. Christov (Vachovec) – 2. Havránek (Harkabus), 42. Harkabus (Toman), 52. Harkabus (Toman)

Rozhodčí: Kubičík, Šico - Vašíček, Veselý

Stav série: 1:1

HC RT Torax Poruba: Dolejš – Prčík, Sedlák, Klimíček, Voráček, Gutwald, Lemcke, Adamec – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – Šedivý, Krenželok (C), Mrázek

HC Dukla Jihlava: Beran - Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Koštoval, Kočí - Čachotský (C), Toman, Cachnín - Harkabus (A), Havránek, Šik - Jelínek, Menšík, Štefančík - Chvátal, Pořízek, Brož