Hokejisté Liberce vyhráli i druhý zápas v Olomouci a srovnali stav předkola. Série se vrací na sever Čech

Hokejisté Liberce vyhráli ve čtvrtém zápase předkola play off extraligy na ledě Olomouce 5:3, srovnali stav série na 2:2 a vynutili si rozhodující úterní utkání. Gólem a asistencí se pod výhru Bílých Tygrů podepsali Michal Birner a Michal Bulíř. Hanáci, kteří do série vstoupili dvěma výhrami v Liberci, doma prohráli sedmé utkání v řadě.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Rok Macuh z Olomouce a Lukáš Derner z Liberce s diskuzi s rozhodčím Stanislavem Hnátem | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK, Profimedia

Hosté vstoupili do utkání aktivně, od úvodního buly se tlačili do útočného pásma a po 65 sekundách se dostali i do vedení, poté co Jakub Sedláček tečovanou střelu od modré čáry jen vyrazil před sebe a pohotově dorážející Adam Najman jej překonal.

Hanáci se ale rychle oklepali. Po přihrávce Jakuba Siroty mohl vyrovnat Jakub Orsava, při dlouhé přesilovce pět na tři trefil David Škůrek tyč. Vyrovnat domácí dokázali krátce po návratu faulujících hráčů na led. Lukáš Nahodil zpoza branky poslal puk na záda brankáře Dávida Hrenáka a gólově oslavil návrat do sestavy.

Olomouc byla poté nebezpečnější, slovenského brankáře ve službách Bílých Tygrů ale překonat nedokázala a v 25. minutě se po rychlém protiútoku prosadil na druhé straně Klíma. Severočeši poté nepřetavili v další gól tlak v početní výhodě, Martin Faško-Rudáš trefil jen horní tyč a po návratu Jana Knotka na led rychle vyrovnal Adam Rutar.

Hosté se ale i potřetí dostali do vedení, v další početní výhodě se prosadil Michal Birner. Navíc po 81 sekundách třetí třetiny přiblížil Liberec k prodloužení série Michal Bulíř, jenž za brankou obral o puk Sirotu a překonal Sedláčka počtvrté.

Hanáci ale nesložili zbraně a Škůrek ve 47. minutě využil zaváhání Hrenáka, který se pomalu přesouval, a snížil na 3:4. Ideální šanci vyrovnat měli v přesilovce pět na tři, Severočeši se ale ubránili a neinkasovali ani pří následné klasické početní výhodě.
Bílé Tygry mohl uklidnit Jayce Hawryluk a zejména Marek Zachar, jenž se dvakrát dostal do brejku, ani jeden ale Sedláčka nepřekonal. Hosty to ale mrzet nemuselo, při závěrečné power play jejich výhru potvrdil Faško-Rudáš.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Nahodil (Kusko), 28. Rutar (Orsava, J. Káňa), 47. Škůrek (Rašner) - 2. A. Najman (Rychlovský, Melancon), 25. Kelly Klíma (Zachar, M. Ivan), 36. Birner (Knot, Hawryluk), 42. Bulíř (Birner, Melancon), 60. Faško-Rudáš (Bulíř). Rozhodčí: Cabák, Stano - Lederer, Blažek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 5362. Stav série: 2:2.

Sestavy:
Olomouc: J. Sedláček - Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Nahodil, Plášek - Bambula, Macuh, Kunc - Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: Tomajko.

Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Flynn, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, Šír, Zachar. Trenér: Pešán.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít