• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Zklamání na Střeleckém ostrově. Dynamo přišlo v poslední minutě o důležité vítězství

Autor: Jan Škrle.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ztráta, která mrzí dvojnásob! Blízko třetímu jarnímu vítězství na domácím stadionu, navíc v souboji s přímým konkurentem v boji o záchranu, bylo na dosah ruky. Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice v zápase 24. kola Fortuna:Ligy se Zlínem dvakrát vedli, ale pokaždé o náskok přišli. První dvě branky padly hned v úvodu, na trefu Jana Suchana bleskově odpověděl Jakub Černín. Když se ale v 75. minutě trefil probuzený budějovický střelec podruhé, už to vypadalo velmi slibně. Suchan zkusil vystřelit z přímého kopu z ostrého úhlu napřímo a zlínský brankář Stanislav Dostál promáchl – 2:1. Ani napodruhé ale Dynamo vedení neudrželo. V 90. minutě utichl Střelecký ostrov podruhé, když se po nákopu a skrumáži ve vápně dostal míč k Jakubovi Janetzkému a ten ho poslal pod víko – 2:2.

Rozdíl mezi oběma týmy se tedy nemění a čtrnáctý Zlín (19) má na patnácté České Budějovice (18) stále bod k dobu. Poslední Karviná, která na jaře získala pouze jeden bod za plichtu v Teplicích, má bodů 16. Právě tato trojice si s největší pravděpodobností rozdělí poslední tři místa v soutěži. Šestnáctý tým sestoupí přímo, další dva budou hájit prvoligovou příslušnost v baráži proti druholigovým celkům.

A hned příští kolo čeká Dynamo další klíčový zápas. Jihočeši totiž nastoupí v sobotu 16. března na druhém konci republiky v Karviné.

SK Dynamo ČB – FC Zlín 2:2

(1:1). Branky: 2. Suchan (Šigut), 75. Suchan – 7. Černín, 90. Janetzký (Fantiš). ŽK: 1–5 (Ondráček – Černín, Janetzký, Nombil, Cedidla, Reiter). Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Leška. Přihlíželo 2 412 diváků.

České Budějovice: Šípoš – Sladký, Králik, Poulolo, Trummer – Čermák, Suchan, Hellebrand (85. Nikl) – Alli, Ondrášek, Šigut (68. Lazič).

Zlín: Dostál – Cedidla, Didiba (26. Holík, 84. Pidro), Černín, Čelůstka – Janetzký, Nombil – Vukadinovič (67. Fantiš), Slončík (67. Reiter), Bartošák (84. Simerský) – Ikugar.